Pievilcīgā šorttreka trenere Krievāne – puišus sarežģītāk trenēt nekā meitenes

Jau 22 gadu vecumā Evita Krievāne pielika punktu šorttrekistes karjerai, jo emocionāli nespēja tikt galā ar ceļa traumu. Tagad viņa atrodas otrā pusē, kā Latvijas vīriešu šorttreka izlases galvenā trenere. Skaties.lv vēlējās uzzināt, kā tas ir.

2017. gada 27. februārī 11:42

Pārmaiņas

Pirms kāda laika Latvijas šorttrekā notika pārmaiņas. Šorttrekists Roberto Puķītis iesniedza sūdzību pret bijušo treneri Māri Birzuli, jo sportistam nebija pieņemamas treniņu metodes, ar kādām treneris strādāja. Viņa vietā stājās Evita Krievāne, kurai nebija šaubu, ka spēs tikt galā ar atbildīgo darbu . “Nekad neesmu šaubījusies par to, ko daru, jo es vienmēr darbu daru par 110 %. Vienmēr esmu kontrolējusi visu, kas manā dzīvē notiek – izglītība, darbs, finanses – līdz ar to atbildība nešķita apgrūtinoša.” Savukārt par iepriekšējo treneri un viņa darbībām, tagadējai šorttreka izlases trenerei komentāru neesot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Divas pasaules

Mēdz teikt, ka sievietes un vīrieši – tās ir divas dažādas pasaules, tāpēc rodas jautājumus, kā ir būt par galveno treneri puišiem? “Manuprāt, tas ir nedaudz sarežģītāk nekā trenēt meitenes. Puiši ir skarbāki, savukārt meitenes emocionālākas,” atzīst E. Krievāne, kura kā trenere ir tieša, prasīga, bet arī patiesa. Viņa zina, kā tas ir būt sportistei un trenerei, jo uz savas ādas izbaudījusi abus ampluā, kurus, viņasprāt, nevar salīdzināt. “Abi ir kaut kas ļoti īpašs. Kad esi sportists, tad visi prožektori vērsti uz tevi, kad esi treneris, tad kļūsti par uzvaras ne tik redzamo daļu.”

Ar cerīgu skatu nākotnē

Evita bija talantīga sportiste, kurai nedaudz pietrūka, lai realizētu savu potenciālu, tāpēc viņa vēlas sasniegt maksimālo potenciālu kā trenere. Šobrīd mūsu vadošie šorttrekisti darbojas pēc jaunas programmas, kurā iesaistījies arī britu šorttreka speciālists Stjuarts Horspūls. Redzami jau pirmie panākumi, jo Pasaules kausā vīriešu 5000 m stafetē izcīnīta 12. vieta, savukārt šorttrekists Roberts Zvejnieks individuāli divos Pasaules kausa posmos ieguva 10. un 11. vietu. “Mūsu programmas mērķis ir 2022. gada ziemas olimpiskās spēles Pekinā, bet, protams, kā mācību pieredze būs Phjončana.  Cerams, ka izdosies pirmo reizi Latvijas šorttreka vēsturē uz vienām ziemas olimpiskajām spēlēm sagatavot vairāk kā vienu šorttrekistu, kas spēs izpildīt kvalifikāciju,” apņēmīga ir šorttreka izlases galvenā trenere.

FOTO: Evita Krievāne šorttrekā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm