tv3.lv

Peldēšanas federācijas biedri izsaka neuzticību Ponem

Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) biedru ārkārtas sapulcē šodien nobalsots par neuzticības izteikšanu federācijas prezidentam Kasparam Ponem.

2016. gada 16. septembrī 17:00

Ārkārtas sapulcē vairākums dalībnieku nobalsoja par Pones atstādināšanu no amata. Balsojumā par neuzticības izteikšanu Ponem piedalījās 22 federācijas biedri. 19 biedri viņam izteica neuzticību, savukārt trīs biedri balsojumā atturējās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat LPF biedri šodien balsoja par federācijas valdes atlaišanu, kuras sastāvā ir arī Pone. Šajā jautājumā par valdes atlaišanu nobalsoja 21 biedrs, bet atturējās viens. Šodien LPF biedru sapulcē paredzēts balsot arī par jaunu federācijas valdi. Jautājums par Pones atbilstību LPF prezidenta amatam radies Riodežaneiro olimpisko spēļu laikā, uz kurām uz ilgu laika periodu bija devies Pone, savukārt uz tām netika Latvijas peldētājas Aļonas Ribakovas treneris Germans Jakubovskis, kurš dalībai XXXI olimpiādē bija akreditēts.

Pone uz 0limpiādi bija devies ar trenera akreditāciju, tomēr viņš pats gan iepriekš nevarēja pastāstīt, kāpēc olimpiskajās spēlēs ieradies ar šādu akreditāciju, kurai, visticamāk, bija jāpienākas Jakubovskim. Pone neatzina, ka, iespējams, nav rīkojies pareizi, nedodot savu vietu Riodežaneiro Olimpiskajā ciematā Jakubovskim, bet kritizēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) darbību, vainu par notikušo noveļot uz olimpisko sportu pārraugošo organizāciju, jo LOK uz olimpiādi bija apstiprinājusi piecas personas, tomēr visi uz tām nevarēja tikt.

Pēc paziņojuma par biedru ārkārtas sapulces sasaukšanu LPF valde izplatīja atkārtotu paziņojumu par federācijas kopsapulci 3. oktobrī, vienlaikus uzsverot, ka LPF valde vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs saistībā ar iespējamu noziedzīgu nodarījumu, sastādot pieprasījumu LPF biedru ārkārtas sapulces sasaukšanai, kurā tika plānots lemt par neuzticības izteikšanu federācijas prezidentam Ponem. Tāpat LPF valde pauda uzskatu, ka biedru ārkārtas sapulces rezultāti nevar tikt uzskatīti par leģitīmiem. LOK iepriekš tāpat atklāja, ka Pone bija atteicies doties mājās agrāk, lai Jakubovskis varētu ierasties vismaz uz sacensību laiku, jo konkrētajā brīdī Latvijas delegācijai nebija pieejams vairāk vietu olimpiskajā ciematā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm