Pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia International” uzvar Malaizijas, Indijas un Ukrainas sportisti

Pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia International” Jelgavā uzvaras nedēļas nogalē svinēja Indijas sportists Meiraba Luvangs Maisnams, Poļina Buhrova no Ukrainas un trīs Malaizijas dueti dubultspēlēs, ziņo Latvijas Badmintona federācijas (LBF) preses dienests.

2021. gada 30. augustā 21:19

Visās dubultspēlēs pārliecinoši triumfēja Malaizijas pāri. Rojs Kings Japs un Valerī Siova Jelgavā izcīnīja katrs pa diviem tituliem. Abi kopā uzvarēja jauktajā dubultspēlē, savukārt Japs kopā Muhammadu Nurfirdausu Azmanu bija spēcīgākie vīriešu dubultspēlē, bet Siova kopā ar Jēnu Juanu Lovu uzvarēja sieviešu dubultspēlē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāatzīmē, ka vīriešu un jaukto dubultspēļu turnīra finālā savā starpā tikās tikai malaizieši. Vienīgās finālistes dubultspēļu turnīros no citas valsts bija Itālijas pāris Martina Korsīni un Judita Maira.

Vīriešu vienspēlē pārsteigumu sagādāja 19 gadus vecais indietis Maisnams, kurš turnīram no rezerves listes kvalificējas tikai tāpēc, ka dalību atteica citi Indijas spēlētāji ar augstāku vietu pasaules reitingā. Finālā indietis trijos setos (21:15, 12:21, 22:20) uzvarēja jauno Francijas talantu Aleksu Lanjē, pirms tam turnīrā uzvarot septiņās spēlēs, tai skaitā četrās kvalifikācijā.

Sieviešu vienspēlē uzvarētāja tika noskaidrota divu Ukrainas spēlētāju duelī, Buhrovai ar 2-0 (21:13, 21:16) uzvarot Mariiu Stoļarenko.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International 2021” no 26. līdz 29.augustam norisinājās Jelgavas sporta hallē.

Turnīram sākotnēji tika pieteikti spēlētāji no 37 valstīm. Dažādu ar Covid-19 saistītu iemeslu dēļ dalību turnīrā atsauca 78 spēlētāji, taču, ņemot vērā to, ka sākotnēji pieteiktais dalībnieku skaits bija 279, Latvijas turnīrā startējušo dalībnieku skaits tik un tā bija iespaidīgs – 201 dalībnieks, tai skaitā 30 dalībnieki no Latvijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No mājiniekiem turnīrā līdz astotdaļfinālam tika tikai sieviešu dubultspēļu pāri. Rīgas pārim Eiprila Briede/Annemarija Priede, kā arī Siguldas pārim Anna Kupča/Jekaterina Romanova Jelgavas turnīrs sākās tikai ar astotdaļfinālu. Tikmēr Rīgas pāris Diāna StognijaIeva Pope, lai iekļūtu šajā turnīra stadijā, pirmajā kārtā ar 2-1 (22:24, 21:7, 21:9)) uzvarēja Igaunijas pāri Andra Mai Hopa/Marta Emilija Tellere. Astotdaļfinālos sestdienas rīta pusē visi Latvijas pāri zaudēja.

“Mums bija ilgstošas pārdomas par šī turnīra rīkošanu. Vieglāk visu būtu bijis atcelt, taču tā mēs dotu papildu spēku apātijai un bezcerīgumam. Turnīra rīkošana ir mudinājums spēlētājiem un treneriem gatavoties, tas ir mudinājums tiesnešiem, klubiem, inventāra ražotājiem un tirgotājiem. Tas ir mudinājums tūrisma nozarei, tai skaitā viesnīcām, ēdinātājiem, pārvadātājiem,” uzskata LBF ģenerālsekretārs un turnīra “Yonex Latvia International 2021” direktors Kristians Rozenvalds.

Atskatoties uz aizvadīto turnīru, viņš uzskata, ka risks ir attaisnojies. Tā bija iespēja redzēt Latvijā pasaules klases badmintonu. “Tas, viennozīmīgi bija visu laiku labākais badmintona priekšnesums Latvijā,” saka Rozenvalds. “Cituviet par to būtu jāmaksā milzu nauda, bet mums paveicās, ka Malaizijas Badmintona federācija izvēlējās tieši Latvijas turnīru.

Kopā ar Malaizijas komandu bija leģendārais treneris Tejs Seu Boks, kurš iepriekš trenēja arī kādreizējo pasaules reitinga līderi Lī Čongu Veju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm