Pareizā vietā pēc karjeras beigām – “Sporta sarunās” viesojas bijušais basketbolists Haralds Kārlis

Portāla “tv3.lv” rubrikā “Sporta sarunas” šoreiz viesojas bijušais Latvijas izlases basketbolists Haralds Kārlis, kurš pastāstīja par dzīvi pēc karjeras beigām, ikdienas pienākumiem, valstsvienības izredzēm Pasaules kausa finālturnīrā un Latvijas 3×3 basketbola nākotni.

32 gadus vecais Haralds basketbolista karjeru savainojumu dēļ noslēdza 2018. gadā. Pirms tam viņš pārstāvēja vairākus Latvijas klubus – “Barons”, “Jūrmala” un “Valmiera”. Haralds savulaik lielisku pieredzi ieguvis Spānijas komandas “Gran Canaria” akadēmijā un ASV studentu čempionātā NCAA “Seton Hall”  universitātes vienības rindās.

Interesanti, ka 2015. gadā Kārlis bija Latvijas izlases sastāvā, piedaloties Eiropas čempionātā, kur izdevās aizsniegties līdz ceturtdaļfinālam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc karjeras beigām viņš aktīvi pievērsies sporta pasākumu organizēšanā, komentēšanai un trenera arodam. Kārlis šobrīd ir “Ghetto Basket” līderis un viens no ielu basketbola sacensību organizētājiem.

Pagājušā gadā Haralds pieņēma vēl vienu jaunu dzīves izaicinājumu un kļuva par basketbola kluba “Latvijas Universitāte” (LU) menedžeri.

“Tas periods starp basketbola spēlēšanu beigām un jaunās dzīves sākumu bija ļoti smags. Paldies Dievam, ka izgāju trenera kursus, atradu nodarbošanos, bet neziņa un stress bija milzīgs. Toreiz ielēcu vienā “Ghetto Basket” projektā un organizēju dažādus turnīrus. Paldies viņiem, ka deva man iespēju pilnveidoties,” atklāja bijušais basketbolists Haralds.

Domājot par Latvijas 3×3 basketbola nākotni, tad Kārlis uzskata, ka tā būs visai spoža. “Citām valstīm 3×3 basketbols ir jaunums, bet mūsu valstī situācija ir savādāka. Iestrādnes mums ir pamatīgas. Latvijā parādās jauna konkurence un visi kļūst aizvien stiprāki, iespējams, vēl jaunie puiši sāks sastādīt konkurenci. Tas nozīmē, ka nākotne būs,” sacīja Kārlis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nelielajā sarunā Kārlis pauda savas domas par gaidāmo Pasaules kausa izcīņu, kurā pirmo reizi vēsturē spēlēs arī Latvijas valstsvienība. Finālturnīrs no 25. augusta līdz 10. septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās.

“Esmu entuziasma pilns. Ceru, ka mūsējiem veiksies ļoti labi, traumas būs sadziedētas un pārējās lietas sakārtosies. Ja būs tāds sastāvs, kā tas zīmējās tagad, tad visām komandām no mums būs jāuzmanās. Galvenais, lai puiši brauc ar tādu domu, ka jāuzvar visas spēles. Domāju, ka ir lielas iespējas sasniegt ceturtdaļfinālu,” piebilst Haralds.

“Latvijas Universitāte” kluba menedžeris Kārlis stāstīja arī par iegūto pieredzi un ieteikumiem, kas varētu palīdzētu veicināt jauno basketbolistu attīstību,  tāpat pareizu domāšanas veidu, lai pēc karjeras beigām būtu vieglāk pārvarēt grūtības.

Šo un citas intervijas ar Latvijas vadošajiem sportistiem lasi un skaties “Sporta sarunās”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm