tv3.lv

Par Olimpiskajās spēlēs izcīnīto piekto vietu Grigorjevai pienākas naudas balva līdz 18 441 eiro

Par Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīto piekto vietu brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 62 kilogramiem Anastasijai Grigorjevai pienākas naudas balva līdz 18 441 eiro.

2021. gada 4. augustā 15:52

Saskaņā ar kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru, prēmijas piešķir par sasniegumiem, kas izcīnīti oficiālajās starptautiskajās klātienes sporta sacensībās, kuras ir iekļautas attiecīgās starptautiskās sporta federācijas sacensību kalendārā, ja minētā sporta federācija ir atzīta Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā. Šādu sacensību vidū ir arī olimpiskās spēles.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Prēmijas tiek piešķirtas par pirmajām sešām olimpiskajās spēlēs iegūtajām vietām, naudas balvu apmēru proporcionāli aprēķinot no pirmajai vietai paredzētā maksimālā naudas apjoma. Līdz ar to Grigorjevai pienāksies naudas balva līdz 18 441 eiro.

Sportistes treneri un apkalpojošais personāls saņems prēmiju līdz 9220 eiro.

Vienlaikus Ministru kabineta noteikumi paredz piešķirt finansējumu Latvijas Sporta cīņas federācijai par Grigorjevas izcīnīto piekto vietu līdz 35 572 eiro svarcelšanas sporta veida attīstībai un jauno sportistu sagatavošanai.

Latvijas Sporta cīņas federācijai Izglītības un zinātnes ministrijā ir jāiesniedz iesniegumi par naudas balvu piešķiršanu. Šā gada nogalē šie iesniegumi kopā ar citu federāciju pieteikumiem tiks virzīti izvērtēšanai Latvijas Nacionālajā sporta padomē, un padomes priekšlikumi par naudas balvu piešķiršanu tiks iesniegti izskatīšanai Ministru kabinetā. Precīzus naudas balvu apmērus pēc padomes ieteikuma noteiks Ministru kabinets.

Kā ziņots, Grigorjeva trešdien Tokijas olimpiskajās spēlēs brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 62 kilogramiem izcīnīja piekto vietu. Grigorjeva Tokijā ir vienīgā Latvijas pārstāve cīņas sporta veidos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm