tv3.lv

Par Latvijas vīriešu handbola izlases galveno treneri kļūst serbs Čutura

Piektdien Latvijas Handbola federācijas ģenerālsekretāre Līga Bīriņa preses konferencē “Rimi Olimpiskajā centrā iepazīstināja sabiedrību ar nākamo Latvijas vīriešu handbola izlases galveno treneri spāņu speciālistu ar serbu saknēm Davoru Čuturu.

10. jūnijā 12:42

Preses konferences ievadā uzrunu teica Latvijas Handbola federācijas prezidente Ivita Asare, savukārt pēc iepazīstināšanas vārds tika dots arī Davoram Čuturam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Davors Čutura
Latvijas handbola izlases galvenais treneris

Paldies par silto uzņemšanu, par uzticēšanos un mēs noteikti darīsim labāko un dosim visu, ko varam Latvijas izlasei. Mans pašreizējais klubs “Brixen” ir devis atļauju, līdz ar to varēšu apvienot abus darbus. Esmu priecīgs un satraukts pieņemt šo izaicinājumu. 24 gadus esmu spēlējis handbolu, mācījies un guvis pieredzi no labākajiem treneriem un spēlētājiem, un tagad visu šo pieredzi un sirdi likšu Latvijas izlases spēlētājos. Mūsu kopējais mērķis ir būvēt pārliecību, veidot labākus cilvēkus, spēlētājus un komandu. Mums nav jāsalīdzina sevi ar citiem, bet jābūt lepniem par sevi un savu nāciju. Jātic, ka viss ir iespējams gan dzīvē, gan handbolā. Viena ģimene – viena komanda.

Davors Čutura ir bijušais handbols spēlētājs, kurš spēlējis Serbijas, Spānijas, Kataras un Francijas komandās – “Balonmano Valladolid”, “Benfica”, “Al Jazira”, “As Sadd”, “Al Ahli”, “Al Quiyada”, “Cmhb28” un bijis arī Latvijas handbolista Ingara Dudes komandas biedrs Francijas komandā “Limoges”. Viņš spēlējis arī Serbijas nacionālajā izlasē un šobrīd trenē Itālijas klubu “Brixen”.

Kā spēlētājs divas reizes kļuvis par rezultatīvāko spēlētāju Spānijas handbola līgā, 2010. gadā spēlējis EHF “Winner’s Cup” finālā, kļuvis par Kataras čempionu un Portugāles superkausa ieguvēju.

Līgums ar treneri noslēgts uz vienu gadu ar iespēju līgumu pagarināt uz vēl diviem gadiem.

Artūrs Kuģis, Latvijas izlases kapteinis: “Esmu priecīgs, ka ir izdevies piesaistīt ārzemju speciālistu, cerams, ka varēsim mācīties, attīstīt handbolu un spēlētājus. Priecājos arī par to, ka man izdosies trenēties un spēlēt pie ārzmeju speciālista. Ar patīkamu satraukumu gaidu pirmo sabraukumu un tikšanos.”

Līga Bīriņa, LHF ģenerālsekretāre: “Esam spēruši lielu soli handbola attīstībā. Izvērtējot finansiālos un cilvēkresursu, kā arī, apzinoties mūsu mērķus, izvēle krita uz treneri, kurš ikdienā strādā ar spēlētājiem, kuri nav profesionāļi. Tas pagaidām ir aktuāli arī Latvijas izlasei, tomēr kopīgi strādāsim, lai attīstītu Latvijas handbolu. Atlases procesā pieslēdzās arī esošie un bijušie izlases spēlētāji, kas iepriecina, jo mūsu handbola sabiedrība parādīja, ka viņiem rūp tas, kas notiek handbolā un ar handbolu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ivita Asare, LHF prezidente: “Mūsu mērķis bija un paliek nemainīgs – attīstīt un veicināt handbolu, ne tikai vīriešu izlasi un handbolu kopumā, bet arī mūsu treneru korpusu. Esam priecīgi, ka mums ir izdevies piesaistīt šādu speciālistu, kurš spēs dot ne tikai komandai, bet arī mūsu treneriem. Cerams, ka mums izdosies sasniegt mūsu mērķus. Paldies arī LHF darbiniekiem par ieguldīto darbu.”

Preses konferences noslēgumā Latvijas Handbola federācija pateicās par darbu un ieguldījumu iepriekšējiem Latvijas izlases vadītājiem – Sandrim Veršakovam un Andrejam Narnickim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm