tv3.lv

Par Latvijas gada sportistiem “Trīs Zvaigžņu balvas 2020” ceremonijā atzīta slēpotāja Eiduka un bokseris Briedis

Šonedēļ, 9.aprīlī, “Hanzas Peronā” notikušajā “Trīs Zvaigžņu balvas 2020” apbalvošanas ceremonijā par 2020.gada Latvijas gada sportisti tika atzīta distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, savukārt gada labākā sportista titulu ieguva bokseris Mairis Briedis, informēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) mārketinga dienest vadītāja Dace Gulbe.

2021. gada 10. aprīlī 7:14

Par gada sportisti tika atzīta Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka. Viņa šogad izcīnīja 4. vietu pasaules junioru čempionātā, kā arī vairāku posmu slēpošanas seriālā “Tour de ski” sasniedza jaunus un vēl nebijušus panākumus Latvijas distanču slēpošanas mērogā. Patrīcija arī saņēma visvairāk balsu tautas balsojumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par gada sportistu atzīts bokseris Mairis Briedis, kurš aizvadītajā gadā triumfēja Pasaules boksa supersērijā (WBSS), iegūstot Muhameda Ali trofeju, Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu un žurnāla “The Ring” jostu. Fināla balsojumā viņam konkurenci sastādīja riteņbraucējs Toms Skujiņš, basketbolists Kristaps Porziņģis, handbolists Dainis Krištopāns un vārtsargs Elvis Merzļikins.

Sauvkārt hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins uzvarēja balsojumā nominācijā “Gada izrāviens sportā”, finālā nominēto sportistu vidū apsteidzot basketbolistu Dāvi Bertānu un tenisistu Kārli Ozoliņu. Saņemot balvu savā patlabanajā mītnes zemē ASV īsi pirms treniņa savā hokeja klubā, Merzļikins bija patīkami pārsteigts par sūtījumu no Latvijas: “Bija liels pārsteigums. Sākumā nesapratu, kāda paka no Latvijas man ir atnākusi uz halli. Likās, ka mamma ir sajaukusi adreses vai kas tamlīdzīgs.” Tāpat Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs pateicās visiem faniem un visai Latvijai, kas ne tikai par viņu balsoja, bet atbalstīja grūtos brīžos. Hokejists arī neslēpa to, ka nākotnē viens no viņa mērķiem ir iegūt arī Latvijas gada labākā sportista titulu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apbalvojumu sporta komandai individuālajos sporta veidos ieguva bobsleja divnieku ekipāža – Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis. Aizvadītajā sezonā viņiem izdevās izcīnīt zelta medaļas Eiropas čempionātā un bronzas medaļas Pasaules čempionātā. Ķibermanis atzina, ka saņemt šādu balvu ir liels gods, bet visvairāk viņš pateicās komandai – treneriem, dakteriem, ārstiem.

Latvijas ratiņkērlinga izlases kapteine Poļina Rožkova ne tikai palīdzēja Latvijas ratiņkērlinga izlasei nodrošināt iespēju pārstāvēt Latviju ziemas paralimpiskajās spēlēs, bet ar arī ieguva balvu kategorijā “Paralimpiskais sportists/sportiste”, ddEmocionālā uzrunā Rožkova pateicās visiem atbalstītājiem, treneriem un komandai, uzsverot, ka aizvadītais gads ir bijis smags, un saņemtā balva ir veltījums mātei.

Gada sporta komandas laurus plūca Latvijas vīriešu volejbola izlase, kas aizvadītajā sezonā pēc 25 gadu pārtraukuma izcīnīja tiesības spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā. Latvijas volejbola izlases spēlētājs Ingars Ivanovs pateicās visas komandas vārda, uzsverot, ka “aizvadītajā gadā viss esot tik labi salicies pa plauktiņiem, un Latvijas volejbola izlase beidzot ir tur, kur tai jābūt”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt gada sporta federācijas apbalvojumu saņēma Latvijas Volejbola federācija, ar kuras atbalstu vīriešu volejbola izlase kvalificējās Eiropas čempionātam, kā arī, neskatoties uz sarežģītiem apstākļiem, federācija spēja sarīkot Eiropas čempionātu pludmales volejbolā. Volejbola federācijas ģenerālsekretāre Gunta Aizporiete atzina, ka saņemtais apbalvojums ir liels pārsteigums, un tas noteikti veicinās volejbola popularitāti un piesaistīs jaunos talantus: “Ar katru lielo pasākumu, ar katru mūsu panākumu – gan pludmales, gan klasiskajā volejbolā, mēs iegūstam jaunus spēlētājus un censoņus.”

“Gada sporta pašvaldības” titulu nopelnīja Madonas novada pašvaldība. Novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs uzrunā atzina, ka ir liels prieks par šo nomināciju, jo pašvaldības dara un var darīt ļoti daudz sporta attīstībai Latvijā, kā arī norādīja, ka šāda balva var turpmāk kalpot par lielu motivāciju darīt vēl vairāk: “Mīļie, madonieši, šī ir mūsu kopīga balva un kopīga darba rezultāts. Mēs kopā esam liels spēks, un šī balva mūs motivēs lieliem panākumiem un jauniem mērķiem sportā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt par gada sporta pedagogu tika atzīts Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs Māris Stabiņš. Viņš uzskata, ka šī balva ir ne tikai viņa nopelns, bet visas Latvijas skolotāju nopelns, kuriem nācās smagi strādāt šajos neierastajos apstākļos.

Vēl divas balvas tika Maira Brieža komandai – par gada sporta notikumu Latvijā atzina Maira Brieža cīņu Pasaules Boksa supersērijas finālā, bet gada labākā trenera laurus plūca Dmitrijs Šiholajs, kurš palīdzēja saviem sportistiem – Mairim Briedim un Ričardam Bolotņikam – izcīnīt savas līdz šim lielākās uzvaras karjerā. Savā runā viņš pateicās komandai un uzsvēra, ka ar šo apbalvojumu nekas nebeidzas: “Turpināsim strādāt, lai priecētu Latvijas publiku un visu pasauli un savas pozīcijas neatdosim, būsim profesionāļi un skatīsimies tikai uz priekšu!”

Balvu par mūža ieguldījumu Latvijas sportā ar īpašu veltījumu no Valsts prezidenta Egila Levita saņēma Valentīna Eiduka. Levits uzteica Eiduku par viņas personības iekšējo spēku, mērķtiecību un enerģiju, kas iedvesmo līdzcilvēkus, kā arī pateicās par viņas lielo un nozīmīgo veikumu, audzinot un trenējot šķēpmetēju jaunās paaudzes. Titulētā trenere ir pateicīga, ka viņas ieguldījums Latvijas sportā ir novērtēts, taču vislielāko gandarījumu viņai sniedz audzēkņi: “Vislielākais prieks un paldies maniem audzēkņiem – gan Olimpiešiem, gan tiem, kas vēl tikai brauks uz Olimpiādi. Ceru, ka kāds no viņiem man vēl atvedīs zelta medaļu,” uzsvēra trenere.

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas pasākumu “Trīs Zvaigžņu balva 2020” organizēja vadošās Latvijas sporta organizācijas – Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome, ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. “Trīs Zvaigžņu balva 2020” pasākuma partneri ir SIA “Latvijas Mobilais telefons”, AS “Latvijas valsts meži”, mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia” un degvielas tirdzniecības pakalpojumu sniedzējs “Circle K Latvia”, savukārt pasākuma informatīvie partneri ir AS “Radio SWH”, SIA “Izdevniecība Rīgas Viļņi” un televīzijas kanāls TV3.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm