tv3.lv

Palameiku no pirmās vietas Dimanta līgā šķir tikai trīs centimetri

Latvijas rekordiste šķēpmešanā Madara Palameika ceturtdien izcīnīja otro vietu Romā notiekošajā Dimanta līgas piektajā posmā, no pirmās vietas atpaliekot tikai par trim centimetriem.

2016. gada 3. jūnijā 9:42

Palameika šajās sacensībās labākajā metienā šķēpu raidīja 61,92 metrus tālu, turklāt viņa to paveica ar pēdējo mēģinājumu.

Sacensības Palameika sāka ar 57,96 metrus tālu raidījumu, kas tobrīd bija ceturtais labākais rezultāts, bet ar otro metienu, kas bija 61,66 metrus tāls, viņa kļuva par sacensību līderi. Latvietes trešais raidījums lidoja 60,45 metrus tālumā, bet šajā metienu sērijā viņu apsteidza Dienvidāfrikas Republikas sportiste Sunete Vildžoena, šķēpu aizmetot 61,95 metrus tālu.

Ceturtais metiens Palameikai netika ieskaitīts, bet piektajā viņa uzrādīja rezultātu 60,21 metrs, kas vēl joprojām neļāva pacelties no otrās uz pirmo vietu.

Video:

Savukārt tieši noslēdzošajā – sestajā – metienu sērijā Palameika šķēpu aizmeta vistālāk – 61,92 metri, kas tikai par trim centimetriem atpalika no Vildžoenas iespētā.

Tikmēr trešo vietu ceturtdien ieguva vāciete Kristīne Husonga, kura labākajā metienā šķēpu raidīja 61,21 metra tālumā.

Dimanta līgas posmā Romā piedalījās vēl viena Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze, kura ar 57,47 metrus tālu raidījumu ieņēma astoto vietu starp 12 dalībniecēm.

Savu labāko rezultātu Mūze uzrādīja otrajā metienā, kamēr pirmajā un trešajā raidījumā šķēpu meta attiecīgi 55,88 un 55,31 metru tālu.

Līdz ar to Dimanta līgas kopvērtējumā Palameika ar 16 punktiem ir otrā, kamēr tai priekšā ar 20 punktiem atrodas Vildžoena.

Maijā Palameika izcīnīja uzvaru Dimanta līgas trešajā posmā Marokas galvaspilsētā Rabātā. Tā viņai šajā sacensību seriālā bija otrā uzvara karjerā, jo pērn viņa bija labākā posmā Londonā.

Palameikas šīs sezonas labākais rezultāts ir 64,76 metri, ko viņa uzrādīja tieši Rabātā.

Pērn Palameika divas reizes kāpa uz goda pjedestāla Dimanta līgas posmos, tiekot pie vienas uzvaras. Savas karjeras laikā divreiz Dimanta līgā (pirms tam Zelta līgā) uzvarējis Vadims Vasiļevskis – 2012.gadā Jūdžinā un 2008.gadā Romā.

Šosezon Dimanta līgā tiks aizvadīti 14 posmi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm