tv3.lv

MTB Pasaules čempionātā Norvēģijā kross un nobrauciens

Lilehammeras apkārtnē notiekošajā Pasaules čempionātā kalnu riteņbraukšanā Olimpiskajā krosā jeb XCO galvenais favorīts kungiem būs seškārtējais Pasaules kausa ieguvējs Žiljēns Absalons no Francijas, bet dāmām visu laiku pasaules čempiona tituliem bagātākā sportiste norvēģiete Gunnrita Dāle-Flesjā.

2014. gada 6. septembrī 9:04

Prestižākajā kalnu riteņbraukšanas disciplīnā, kas ir Olimpiskais kross jeb XCO, līdzjutēji var sagaidīt titulētāko sportistu atgriešanos pasaules čempionu tronī – leģendārais nu jau seškārtējais Pasaules kausa ieguvējs Žiljēns Absalons no Francijas iepriekšējo reizi par čempionu kļuva 2007.gadā, savukārt visu laiku pasaules čempiona tituliem bagātākā sportiste Gunnrita Dāle-Flesjā, kuras kontā arī četri tituli, iepriekš šo trofeju ieguva tālajā 2006.gadā. Dāle-Flesjā mājās notiekošajam Pasaules čempionātam gatavojas ļoti nopietni, ko apliecina pašlaik sasniegtā fiziskā forma un arī tas, ka, gatavojoties sacīkstēm, pat tika upurēti PK mači. Tomēr uzdevums norvēģietei ir ārkārtīgi sarežģīts, jo jācīnās ļoti spēcīgā konkurencē. To sagādās šīs sezonas PK uzvarētāja Jolanda Nefa, kurai līdz šim nav PČ titula, kā arī ļoti labā formā esošā kanādiete Katarina Pendrela, kurai PČ izdevās uzvarēt 2011.gadā. Vieglāka cīņa nebūs arī Absalonam, kura sīvākais konkurents šajā sezonā ir trīskārtējais pasaules čempions šveicietis Nino Šurters. Bez šveicieša, netrūkst arī citu spēcīgu sportistu – brāļi Flukigeri no Šveices, Manuels Fumičs no Vācijas, un citi. Nobrauciena jeb DHI sacensībās, kaut ko prognozēt ir vēl sarežģītāk, jo, traucoties milzīgā ātrumā no kalna, var atgadīties jebkas un jebkuram. Ja palūkojamies PK sezonas virzienā, tad pie favorītiem jāmin Lielbritānijas sportisti Džošs Braislends kungiem un Manona Karpentere dāmām. Kungu konkurencē sezonas sarīgākajos mačos teicami var nostartēt kāds no iepriekšējo gadu čempioniem, kuriem šogan nav teicamu panākumu, savukārt par dāmām diezgan droši var prognozēt tikai to, ka uzvarēs kāda no Lielbritānijas vai Francijas sportistēm – viņas citu valstu pārstāvēm nav ļāvušas izcīnīt zelta medaļu jau desmit gadus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

MTB Pasaules čempionāta pirmajā disciplīnā elites braucējiem eliminatorā jeb XCE sievietēm uzvarēja šveiciete Katrina Štirnemana, kura brauc ar 3.numuru, vīriem – beļģis Fabriss Mels, Nr.1.

Eliminatorā pagājušajā gadā izcīnīto titulu neaizstāvēja neviens no sportistiem. Dāmu konkurencē 2013.gada uzvarētāja nestartēja un uzvaru izcīnīja šveiciete Katrina Štirnemana, savukārt kungu sacīkstēs pagājušā gada čempions netika pat labāko desmitniekā, tomēr Norvēģijā pie uzvaras XCE tika galvenais šīs sezonas favorīts beļģis Fabriss Mels – abi šīssezonas Pasaules Kausa ieguvēji.

Latvijas līdzjutējiem pie TV ekrāniem īkšķi jātur sestdien, kad uz starta izies Olimpiskā krosa dalībnieki.

Lielākas cerības no mūsējiem ir Matīsam Preimanim, kurš šosezon atsevišķos PK posmos uzrādīja cienījamu rezultātu. Starp dalībniekiem krosā jāseko līdzi arī otram Latvijas sportistam – Oskaram Muižniekam.

Pasaules čempionāts kalnu riteņbraukšanā kanālā VSB:
Sestdien, 6.septembrī:
  • 13:20 XCO brauciens sievietēm. 1.daļa.
  • 16:15 XCO brauciens sievietēm. 2.daļa.
Svētdien, 7.septembrī:
  • 0:55 XCO brauciens vīriešiem.
Pirmdien, 8. Septembrī:
  • 2:55 DHI brauciens sievietēm.
  • 3:50 DHI brauciens vīriešiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm