tv3.lv

Martins Dukurs: Domāju, ka ir laiks pāršķirt jaunu lapu

Pēdējo 20 gadu laikā skeletons ir neiedomājami audzis, uzskata pasaules titulētākais šī sporta veida braucējs Martins Dukurs, kurš šonedēļ, visticamāk, aizvadīja pēdējo Pasaules kausa etapu karjerā.

2018. gada 21. janvārī 12:02

Visticamāk, Martins Dukurs un viņa vecākais brālis Tomass pēc februārī gaidāmajām Phjončhanas olimpiskajām spēlēm noslēgs karjeras, kaut pagaidām tas vēl nav oficiāli apstiprināts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz ar to Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) pēc šīs nedēļas sacensībām aicināja brāļus Dukurus uz nelielu interviju, kurā gan ne ar vārdu netika pieminēts, ka ļoti novēlota un vien nākamo sacensību laikā piespriesta diskvalifikācija Martinam Dukuram tieši šo karjeras pēdējo Pasaules kausa sacensību laikā atņēma cerības izcīnīt devīto kopvērtējuma titulu pēc kārtas.

Kā vēstīts, šonedēļ Pasaules kausa sezonas noslēdzošais etaps notika Kēnigszē trasē Vācijā un vien starp šo sacensību pirmo un otro braucienu IBSF pieņēma lēmumu diskvalificēt Martinu Dukuru no iepriekšējā etapa Sanktmoricā. Tā tika piespriesta, jo sportists pirms nedēļas pēc finiša netīšām nobrauca pa gumijām un līdz ar to uz sliecēm bija salipušas gumijas atliekas.

Tā kā uz Kēnigszē etapu nebija ieradies kopvērtējuma vadībā esošais dienvidkorejietis Sunbins Juns, Martinam Dukuram, lai devīto reizi pēc kārtas iegūtu Pasaules kausu, būtu pieticis ar izcīnītu 13.vietu.

Martins Dukurs

“Protams, ka būs smagi, jo sportā esmu jau 20 gadus un to mīlu, tomēr šobrīd domāju, ka ir laiks pāršķirt jaunu lapu.”

“Ceru, ka mūsu dēļ sports ir mainījies. Sākumā pietika tikai ar labu braucienu vai ekipējumu, bet tagad visam ir jābūt perfektam,” intervijā paudis Martins Dukurs. “Neticami, kā sports ir audzis. Pēc dalības karjeras pirmajā Pasaules kausa posmā Tomass teica, ka tikai jātic un viss notiks, bet tagad ar to nepietiek un jāsaliek kopā viss.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomass Dukurs

“Esmu pavadījis interesantus gadus. Bijis vieglāk, grūtāk, uz augšu, uz leju, bet tāda ir dzīve.”

Tomass Dukurs īpaši karjerā izceļ divas epizodes – karjeras pirmo un vienīgo uzvaru Pasaules kausa posmos, kas tika gūta Siguldas trasē, kā arī Eiropas čempionātu pirms diviem gadiem Sanktmoricā, kad viņš ar brāli sasniedza identisku rezultātu un abi kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Tomass Dukurs atteicās atbildēt, ko brāļi darīs turpmāk, sakot, ka par nākotni tiks domāts pēc olimpiskajām spēlēm.

Martins Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā bija triumfējis katru reizi kopš 2010.gada un ir pārliecinošs rekordists. Piecas reizes Pasaules kausu ieguva austrietis Kristians Auers, bet neviens cits to nav ieguvis vairāk par divām reizēm.

Tāpat Martins Dukurs ir pieckārtējs pasaules čempions un deviņkārtējs Eiropas čempions, bet olimpiskajās spēlēs viņš līdz šim izcīnījis divas sudraba medaļas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesa, ja šomēnes tiks Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) apstiprinās krieva Aleksandra Tretjakova diskvalifikāciju no Soču olimpiskajām spēlēm, Martins Dukurs kļūs par olimpisko čempionu.

Tikmēr Tomass Dukurs reizi ieguvis bronzu pasaules čempionātā, kā arī ticis pie septiņām medaļām Eiropas čempionātos, kuru vidū ir arī 2016.gadā dalītais zelts ar jaunāko brāli.

Olimpiskajās spēlēs Tomass Dukurs izcīnījis divas ceturtās vietas, bet, Tretjakova diskvalifikācijas gadījumā, viņš tiks pie Soču bronzas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm