tv3.lv

Markus Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiskajās spēlēs izcīna ceturto vietu diska mešanā

Latvijas diska metējs Raits Markus piektdien Slovākijā Eiropas Jaunatnes vasaras olimpisko spēļu vieglatlētikas sacensībās izcīnīja ceturto vietu.

29. jūlijā 14:48

Pirmais mēģinājums latvietim netika ieskaitīts, bet otrajā viņš sasniedza 55,38 metru atzīmi, labojot personīgo rekordu ar pusotru kilogramu smagu disku. Nākamajos divos mēģinājumos viņš disku meta 51,20 un 51,75 metru tālumā, bet pēdējie divi metieni netika ieskaitīti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzvaru ar 57,12 metru tālu metienu izcīnīja rumānis Mihajs Damjans Motorca, otro vietu ar 56,65 metriem ieņēma ungārs Dobo Žombors, bet trešais ar 56,59 metriem bija soms Miko Lampinens. Markum līdz bronzas godalgai pietrūka 1,21 metrs.

Sacensībās piedalījās 14 diska metēji.

Septiņcīņā Anna Gabriela Hofmane pēc pirmās sacensību dienas ar 3325 punktiem bija vicelīdere 11 sportistu konkurencē, bet piektdien tāllēkšanā palika bez rezultāta, kā dēļ atkāpās uz priekšpēdējo pozīciju. Piektdien priekšā vēl sacensības šķēpa mešanā un 800 metru skrējienā.

Ceturtdien viņa bija ātrākā 100 metru barjersprintā (14,01 sekunde), uzrādīja dalītu labāko rezultātu augstlēkšanā (1,68 metri), bija otrā lodes grūšanā (13,21 metrs), kā arī ieņēma septīto vietu 200 metru sprintā (26,23 sekundes).

Tikmēr Loreta Bērziņa augstlēkšanā ar pirmajiem lēcieniem pārvarēja 1,60 un 1,65 metrus, bet 1,69 metru augstumā novietota latiņa viņai nebija pa spēkam. Latviete sacensības noslēdza desmitajā vietā.

Peldēšanā Nikolass Deičmans, Maksims Rekstens, Elijs Aleksejevs un Alberts Hmeļevskis priekšsacīkstēs izcīnīja desmito vietu 4×100 metru kombinētajā stafetē, finišēdami četrās minūtēs un 0,36 sekundēs. No 16 dalībniecēm trīs tika diskvalificētas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai iekļūtu finālastoņniekā, latviešiem pietrūka 2,13 sekunžu. Tiesa, viņiem ir otro rezervistu statuss dalībai finālā.

Savukārt džudo Jānis Strazdiņš, kurš startē svara kategorijā virs 100 kilogramiem, no pirmās kārtas bija brīvs, otrajā uzvarēja slovēni Žanu Kostanjšeku, bet apakšgrupas finālā pēc nepilnas minūtes ar “ippon” piekāpās rumānim Dariusam Georgesku.

Strazdiņam bija iespēja piedalīties gandarījuma turnīrā par bronzu. To viņš sāka no otrās kārtas, kurā pārspēja Moldovas džudistu Jonu Buragu, bet cīņā par vietu bronzas finālā tika atzīts azerbaidžāņa Kanana Nasibova pārākums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm