Malači! Latvijas kamaniņu sportisti teicami nostartē intrigas pilnajā komandu stafetē

Latvijas stafetes komanda svētdien ar otro vietu Altenbergas trasē, Vācijā, noslēdza Pasaules kausa izcīņas sezonu kamaniņu braukšanā, turklāt spēja izcīnīt otro vietu arī sezonas noslēguma kopvērtējumā.

2017. gada 26. februārī 14:47

Pirms pēdējā, devītā, posma, stafetē bija ļoti liela intriga. Vācija jau bija garantējusi triumfu kopvērtējumā, bet piecas citas komandas šķīra pieci punkti, kas nozīmēja, ka par vicečempioni kļūs tā izlase, kura no šīm piecām šoreiz būs ātrākā. Latvija startēja pirmā no konkurentēm. Elīza Cauce trasi veica tīri, bet Kristers Aparjods, kā arī brāļu Andra un Jura Šicu ekipāža nedaudz kļūdījās, tomēr tas neliedza izvirzīties vadībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turpinājumā Latvija droši apsteidza Kanādas un ASV komandas, bet daudz līdzīgāka cīņa bija ar Krieviju. Kad savus posmus veica spēcīgie Tatjana Ivanova un Romāns Repilovs, krievi bija priekšā par nepilnām divām desmitdaļām, bet viņu divnieks nenostartēja tik labi un summā piekāpās Latvijai par 0,084 sekundēm.

Pēc tam tika apsteigta arī Austrija, bet Vācijai Latvija piekāpās līdzīgā cīņā. Zīmīgi, ka dāmu Pasaules kausa ieguvēja vāciete Natālija Geizenbergere stafetē bija 0,35 sekundes lēnāka nekā Cauce, turpinājumā pēc Fēliksa Loha brauciena vāciešu deficīts bija samazināts līdz divām desmitdaļām, bet spēcīgie Toni Egerts un Saša Benekens izrāva grūtu uzvaru. Sacensību uzvarētāja Vācija apsteidza Latviju par 0,125 sekundēm, bet trešo vietu guva Krievija.

Pērn Latvijai kopvērtējumā bija gluži pretēja situācija – pirms Vinterbergā notikušā pēdējā posma tā kopvērtējumā bija otrā, bet toreiz tika piedzīvots kritiens un sezonas noslēgumā nācās samierināties ar piekto pozīciju. Līdz šim nekad iepriekš Latvija nebija tikusi kopvērtējuma trijniekā stafetē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm