tv3.lv

LOK krievu un baltkrievu dēļ izstrādās vadlīnijas dalībai starptautiskās sacensībās

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) izstrādās vadlīnijas olimpisko sporta veidu federāciju sportistu un pārstāvju dalībai starptautiskajā sporta apritē, vēsta LOK.

14. aprīlī 15:31

LOK Izpildkomitejas sēdē ceturtdien tika uzklausīti Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidenta Ata Strengas un Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) prezidenta, vienlaikus Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) viceprezidenta Einara Fogeļa skaidrojumi par Latvijas pozīciju FIL ārkārtas kongresā, kad tika pieņemts lēmums par Krievijas amatpersonu atstādināšanu no ieņemtajiem amatiem FIL, savukārt netika nobalsots par Krievijas Kamaniņu sporta federācijas izslēgšanu no FIL.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzklausot amatpersonu skaidrojumus, LOK izpildkomiteja nolēma izstrādāt vadlīnijas Latvijas olimpisko sporta veidu federāciju sportistu un pārstāvju dalībai starptautiskajā sporta apritē situācijām, kas saistītas ar Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas sportistiem, atbalsta personālu, oficiālajiem pārstāvjiem un amatpersonām. Tās tiks saskaņotas ar LR Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamentu.

Tāpat LOK izpildkomiteja akceptēja Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvu kvotu sadalījumu olimpiskajos ziemas sporta veidos nākošajai sezonai, kas ietver sevī 82 kvotas dažādiem sporta veidiem (zelta sastāvs – 21; sudraba sastāvs – 24; bronzas sastāvs – 37). Kvotas ir piešķirtas šādiem sporta veidiem: biatlons, bobslejs, skeletons, kamaniņu sports, kalnu slēpošana, distanču slēpošana, snovbords, ziemeļu divcīņa, daiļslidošana un šorttreks.

Līdz šī gada 25.aprīlim kvotēto sporta veidu federācijām ir jāiesniedz saskaņošanai LOK valdē federāciju iekšējie kritēriji sportistu iekļaušanai LOV sastāvos un pēc to saskaņošanas arī sportistu vārdiskais sastāvs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm