LOK 2023. gada budžets sasniegs nepilnus 12 miljonus eiro

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) 2023. gada budžets sasniegs 11 739 357 eiro, izriet no LOK Ģenerālajā asamblejā ceturtdien uzklausītā ziņojuma par komitejas šā gada budžeta struktūru.

30. martā 16:03

Ziņojot par LOK 2023. gada budžeta struktūru, LOK finanšu direktore Aija Buša uzsvēra, ka tas veidots kā stabils un prognozējams bezdeficīta budžets neatkarīgi no tā, ka tika apturēts “Latvijas Valsts mežu” ziedojums un gads iesākts ar tehnisko valsts budžetu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Budžeta galvenā prioritāte ir līdzfinansējums Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāva sportistu treniņu un sacensību izdevumu segšanai, tai skaitā pabalstu izmaksai – 4 015 009 eiro (34,20%). Pieskaitot finansējumu LOV 1 731 460 eiro (14,75%) darbības nodrošināšanai, teju 49% no organizācijas budžeta tiek novirzīti, lai finansētu LOV visu sastāvu sportistus.

Valsts budžeta finansējums ir nemainīgi palicis 2022.gada apmērā 6 790 000 eiro. Lai arī 2023. gada budžets ir mazāks nekā 2022. gadā, tas nodrošina LOK prioritāro uzdevumu realizāciju, tostarp Olimpiskās kustības jaunatnes un izglītības programmas, kā arī Latvijas komandas dalības nodrošināšanu Eiropas spēlēs Krakovā un Pasaules pludmales spēlēs Bali.

Savukārt, izvērtējot sasniegtos sportiskos rezultātus pagājušajā gadā, LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks izcēla labo sadarbību ar sporta veidu federācijām, kas, izstrādājot atlases kritērijus, spēja nodrošināt to, ka jaunatnes Olimpiskajās sacensībās piedalās tajā brīdī spēcīgākie un konkurētspējīgākie sportisti.

Tāpat Lejnieks, runājot par LOV, norādīja, ka tiks paplašināts sportistiem sniegto pakalpojumu klāsts, kā arī uzsākta komandu sporta spēļu izlašu apkalpošana. Tiks analizēta arī LOV ģeogrāfiskās atrašanās vietas maiņa.

Ģenerālās asamblejas laikā organizācijas prezidents Žoržs Tikmers norādīja, ka LOK ir gatava kļūt par Latvijas sporta nozares vadošo organizāciju, kas var uzņemties atbildību par nozares attīstību un kļūt par galveno sadarbības partneri Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī uzsvēra organizācijas stingro un nemainīgo pozīciju Ukrainas jautājumā, vienlaikus nodrošinot Latvijas sportistu tiesības gatavoties un piedalīties 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm