tv3.lv

Lietuvas prezidents par uzstāšanos Krievijā atņem daiļslidotājiem valsts apbalvojumu

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda trešdien atņēma valsts apbalvojumu daiļslidotājiem Margaritai Drobjazko un Povilam Vanagam, jo viņi piedalījušies uzvedumā Krievijas pilsētā Sočos.

10. augustā 15:06

Lēmums dzēst abu daiļslidotāju vārdus no Lietuvas valsts apbalvojuma saņēmēju saraksta pieņemts pēc Lietuvas Valsts apbalvojumu padomes ieteikuma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bijusī Krievijas daiļslidotāja un Krievijas prezidenta preses pārstāvja Dmitrija Peskova sieva Tatjana Navka sociālās saziņas vietnēs pagājušajā nedēļā informēja par 9. augustā Soču arēnā plānotu izrādi, kuras dalībnieku sarakstā bija arī Vanags un Drobjazko.

Tikmēr Lietuvas Seimas spīkere Viktorija Čmilīte-Nilsena komentēja situāciju portālam “tv3.lt”.

“Šodien, kad Ukrainā jau pusgadu katru dienu notiek karš, Krievijas asiņainajā agresijā runāt par to, ka izklaide vai sports ir atsevišķi no politikas, ir nepareizi un vienkārši ciniski. Mēs zinām, kā Krievija izmanto katru sniegumu, katru medaļu, katru sporta uzvaru savai propagandai. Kļūt par aktīviem šādas propagandas dalībniekiem ir pilnīgi nepamatoti,” atbildēja Čmilīte-Nilsena.

Lietuvas Seima spīkere uzsvēra, ka šobrīd nav juridisku iespēju Drobjazko atņemt Lietuvas pilsonību, taču viņai nav šaubu, ka tuvākajā laikā par to tiks domāts.

Iepriekš Lietuvas prezidenta kanceleja paziņoja, ka apsvērs valsts apbalvojuma atņemšanu Drobjazko un Vanagam, ja viņi patiešām uzstāsies Sočos.

Lietuvas likumi noteic, ka valsts apbalvojumu var atņemt, ja tā saņēmēja rīcība grauj laureātu reputāciju.

2000. gada pasaules čempionāta bronzas medaļnieki un divkārtējie Eiropas bronzas medaļnieki Drobjazko un Vanags Ģedimina ordeņa Bruņinieka krustu saņēma 2000. gadā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Drobjazko un Vanags, kas sāka kopā slidot vēl Padomju Savienības laikā, bet pēc tās sabrukuma uzstājās kā Lietuvas duets, dzīvo Krievijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm