tv3.lv

Latvijas Paralimpiskā komiteja noslēdz trīs gadu līgumu ar ģenerālsponsoru “Mēness aptieku”

Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) otrdiena noslēdza trīs gadu līgumu ar organizācijas vēsturē pirmo ģenerālsponsoru – aptieku tīklu “Mēness aptieka”.

2020. gada 26. maijā 18:46

Vienošanās paredz, ka LPK katru gadu atbalstā saņems 120 000 eiro. “Mēness aptiekas” sniegtais atbalsts aptvers 27 dažādus paralimpiskos un pielāgotos sporta veidus, iesaistot vairāk nekā 6000 cilvēku visā Latvijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šis atbalsts ir ļoti nozīmīgs, ņemot vērā to, ka mums visā Latvijā ir diezgan daudz jaunu sportistu, kuri vēlas iesaistīties sportā. Mums vienmēr ir pietrūcis nedaudz finansējuma jauniešiem, lai viņiem iesaistes process būtu intensīvāks un interesantāks. Pateicoties šim atbalstam, varēsim attīstīt jaunus projektus, piesaistīt bērnus un jauniešus, kā arī cilvēkus, kuri invaliditāti ieguvuši dzīves laikā,” uzsvēra LPK prezidente Daiga Dadzīte.

Tikmēr AS “Sentor Farm Aptiekas” ģenerāldirektors Dins Šmits atklāja, ka pamati šai sadarbībai tika ielikti jau pirms tam, kad kļuva zināms, ka paralimpiskās spēles tiks pārceltas uz 2021.gadu.

“Paralimpiskie sportisti ar savu dzīvesprieku un varēšanu ir paraugs citiem. Mūsu darba lauks ir cilvēku veselība, un veselīgas dzīvesveids ir tas, ko cenšamies ar savu darbu veicināt. Savā nozarē gribam būt izcilnieki, tāpat kā paralimpiskie sportisti,” atzīmēja Šmits.

Gandarījumu par sadarbību pauda arī paralimpiskā jātnieka Riharda Snikus trenere Darja Tihomirova.

“Jebkuram sporta veidam ir savas problēmas, ar ko saskarties, un mūsu viena no lielākajām problēmām bijis finansējums. Tāpēc ir ļoti liels prieks, ka tik liels uzņēmums un pazīstams zīmols pievērš uzmanību paralimpiskajam sportam,” teica Tihomirova.

LPK ir biedrība, kas atbild par sportu cilvēkiem ar invaliditāti Latvijā ar mērķi attīstīt un popularizēt paralimpisko kustību. Tās uzdevums ir nodrošināt paralimpisko sportistu dalību nacionālās un starptautiskās sacensībās, kā arī pārstāvēt to intereses gan Latvijā, gan starptautiskā mērogā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

LPK pārziņā ir arī neparalimpiskie sporta veidi jeb pielāgotais sports. Šobrīd LPK sastāvā ir 22 sporta federācijas, piedāvājot interesentiem nodarboties ar 23 atšķirīgiem sporta veidiem.

LPK sadarbības partneri aptver arī nedzirdīgo sportu, kā arī speciālās olimpiskās spēles. LPK ir Starptautiskās un Eiropas Paralimpiskās komitejas locekle.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm