Latvijas handbolisti Dobelē uzvar pirmajā no divām Eiropas čempionāta pirmskvalifikācijas spēlēm

Latvijas vīriešu handbola izlase sestdien Dobelē pirmajā Eiropas čempionāta pirmskvalifikācijas mačā ar 36:23 pieveica Bulgārijas valstsvienību.

22. janvārī 18:58

Pirmos vārtus trešajā minūtē guva bulgāri ar Dimitara Grozeva pūlēm. Savukārt Latvijai trīs pirmos vārtus guva Ņikita Pančenko, astotajā minūtē izvirzoties vadībā pirmo reizi spēlē – 3:2.

Pančenko panāca arī divu vārtu pārsvaru (5:3 un 6:4), gūstot pirmos piecus no sešiem Latvijas izlases gūtajiem vārtiem.

Kaut arī Latvijas valstsvienības izpildījumā spēles sākumā bija pārāk daudz kļūdu piespēlēs, ar ko latvieši izcēlās jau pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā Fēru salās, triju vārtu pārsvaru 11.minūtē panāca Oskars Arājs – 7:4.

15.minūtē Pančenko guva savus sestos vārtus spēlē, panākot četru vārtu pārsvaru (9:5), taču drīz pēc tam viņu ar rupju paņēmienu apturēja Preslavs Stančevs, kurš saņēma divu minūšu noraidījumu, kamēr Pančenko bija spiests pamest laukumu.

28.minūtē pēc Emīla Kurzemnieka metiena ātrajā uzbrukumā Latvija pirmo reizi panāca sešu vārtu pārsvaru – 16:10, bet puslaiks beidzās ar 18:10.

Otrajā puslaikā laukumā atgriezās Pančenko, bet vārtos Edgaru Kukšu nomainīja Raitis Puriņš, veiksmīgi iesaistoties spēlē.

Egilam Politeram 33.minūtē izdevās panākt arī 11 vārtu pārsvaru – 21:10, taču bulgāri īsā brīdī trīs vārtus atguva.

Ilgāku laiku vārtu starpībai svārstoties astoņu – deviņu vārtu robežās, taču puslaika otrajā pusē pārsvars pārsniedza desmit vārtus.

Mājiniekiem 11 vārtus 12 metienos guva Nils Kreicbergs, bet desmit vārtus 13 mēģinājumos – Pančenko. Pieci vārti sešos metienos tika malējam spēlētājam Rihardam Lejam.

Viesu rindās Svetlins Dimitrovs guva piecus vārtus septiņos mēģinājumos, bet četrus vārtus iemeta Kristians Vasilevs.

Arī atbildes spēle notiks Dobeles sporta centrā, kur svētdien mačs sāksies plkst.14.45. Cīņu tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Uzvarētāja divu spēļu summā iekļūs kvalifikācijas turnīrā.