Latvijas florbolisti uzvar Norvēģiju un izcīna piekto vietu pasaules čempionātā

Latvijas vīriešu florbola izlase sestdien Helsinkos pasaules florbola čempionāta mačā par piekto vietu ar 4:2 apspēlēja Norvēģiju.

2021. gada 11. decembrī 15:39

Pirmais periods līdzīgā cīņā beidzās bez gūtajiem vārtiem.

Pēc Pētera Trekšes piespēles paralēli vārtu līnijai bumbiņu tukšā vārtu labajā augšējā stūrī 23.minūtē raidīja aizsargs Artūrs Jurševskis, atklājot rezultātu spēlē – 1:0.

2:0 pretuzbrukumā 34.minūtē panāca Rolands Kovaļevskis, kurš pēc vēl vienas Trekšes piespēles, nokļuvis vienatnē pret norvēģu vārtsargu Markusu Jelsnesu, no vārtsarga laukuma līnijas raidīja bumbiņu vārtos – 2:0.

Tikai 28 sekundes vēlāk pēc līdzīga pretuzbrukuma tika panākts 3:0, un Moricam Krūmiņam pēc Kevina Šmita piespēles vienatnē pret vārtsargu atlika trāpīt vārtu augšējā daļā.

Trešā perioda vidū 83 sekunžu laikā 2:3 panāca Ūle Mosins Ūlesens Jāņa Ragovska noraidījuma laikā un Arvids Vibrings Lindkvists, taču mača galarezultātu 95 sekundes pirms mača beigām vairākumā pēc Kovaļevska piespēles fiksēja Trekše – 4:2.

Spēlē par septīto vietu Igaunija pagarinājumā ar 7:8 (1:3, 3:3, 3:1, 0:1) zaudēja Slovākijai.

Latvijas valstsvienība pašlaik rangā ieņem astoto vietu. Iepriekšējā pasaules čempionātā, kas 2018.gadā notika Prāgā, Latvijas florbolisti izcīnīja piekto vietu. Latvijas izlase ir piedalījusies visos 12 līdz šim aizvadītajos pasaules čempionāta finālturnīros. Augstākais sasniegums, ko izdevies izcīnīt, ir piecas reizes izcīnīta piektā vieta.