Latvijas florbolisti pasaules čempionātā spēlē neizšķirti ar Dāniju

Latvijas vīriešu izlase sestdien Helsinkos pasaules florbola čempionāta otrajā mačā spēlēja neizšķirti 5:5 ar Dāniju.

2021. gada 4. decembrī 21:31

Rezultātu atklāja dāņi, pēc izgājiena pret vārtsargu Jāni Salceviču izceļoties Lukasam Elholmam, kurš pārmeta bumbiņu vārtsargam pāri.

Arī turpmāk labāk spēlēja dāņi, 13.minūtē pēc metiena no laukuma centra vārtu priekšā bumbiņu vārtos dabūjot Jonasam Nordheimam – 2:0 dāņu labā.

Pēc otro vārtu zaudējuma aktīvāk sāka doties uzbrukumā, kas 19.minūtē beidzās ar diviem gūtiem vārtiem 42 sekunžu laikā. Vispirms ātrajā uzbrukumā ar ātru saspēli Kevins Šmits piespēlēja Edgaram Puriņam, kuram atlika trāpīt tukšā vārtu stūrī, kļūstot par otro debitantu Latvijas izlasē, kurš guvis vārtus šajā čempionātā.

42 sekundes vēlāk izlīdzinājumu panāca Rolands Kovaļevskis, kuram teicami šķērsām laukumam piespēlēja Pēteris Trekše. Kovaļevskim no labās puses atlika trāpīt vārtu stūrī – 2:2.

26.minūtē Latvija vairākumā līdzīgā stilā izvirzījās vadībā. Vēl viena acīga piespēle Trekšem, un pirms pretinieku vārtsargs Mike Trolle paspēja pārvietoties uz pretējo vārtu stūri, tajā jau atradās Kovaļevska raidītā bumbiņa – 3:2 Latvijas labā.

97 sekundes pirms otrā pārtraukuma vēl viens debitants Šmits ar metienu no vārtu priekšas panāca 4:2.

43.minūtē dāņi pretuzbrukumā guva trešos vārtus, vēlreiz izceļoties Elholmam – 4:3 Latvijas labā.

47.minūtē Latvija panāca 5:3, pēc Trekšes trešās rezultatīvās piespēles mačā izceļoties vēl vienam debitantam Jānim Ragovskim, pēc kura metiena bumbiņa vārtu priekšā trāpīja pa kāju Andreasam Klečevskim un ielidojot vārtos.

4:5 56.minūtē vairākumā panāca Kaspers Kajgārds, pret kuru Kārlis Petrovskis arī pārkāpa noteikumus.

5:5 18.minūtē pēc standartsituācijas ar metienu vārtu tālajā augšējā stūrī panāca Mikels Skovs Nīlsens.

Latvieši pa pretinieku vārtiem meta 36 reizes, par dāņu komandas labāko spēlētāju vēlāk tiekot atzītam vārtsargam Trollem, bet dāņi Salceviču traucēja desmit reizes, katrā otrajā reizē gūstot vārtus.

Otrā grupas spēlē sestdien mājinieki somi ar 7:3 (2:1, 1:1, 4:1) pieveica Zviedriju.

Mājinieku labā trīs vārtus guva un vēl reizi rezultatīvi piespēlēja Ville Lastika, bet divreiz zviedru vārtsargu pārspēja Ēmeli Salins. Zviedriem Ludvigs Pēšons sakrāja divus (1+1) rezultativitātes punktus.

A grupā pēc divām kārtām Somijai ir četri, Zviedrijai divi punkti, bet Latvijai un Dānijai pa vienam punktam.