Latvijas florbolisti pasaules čempionātā pirmie gūst vārtus, taču piedzīvo sagrāvi pret Zviedriju

Latvijas vīriešu izlase piektdien pasaules florbola čempionāta pirmajā spēlē piektdien Helsinkos pirmie guva vārtus, taču vēlāk ar 1:11 zaudēja vienai no turnīra favorītēm Zviedrijai.

2021. gada 3. decembrī 19:17

Rezultātu pēc spēlētām četrām minūtēm un vienas sekundes atklāja aizsargs Armands Savins, rezultatīvu piespēli iekasējot Moricam Krūmiņam.

Izlīdzinājumu zviedri panāca 11.minūtē pēc Līnusa Nordgrēna precīza metiena, bet trešdaļu savā labā astoņkārtējie pasaules čempioni noslēdza pēc Aleksandera Kārlstrema “gola” 19.minūtē – 2:1 zviedru labā.

Otrajā periodā zviedri vēl četrreiz iekaroja Markusa Plūduma sargātos vārtus, bet pēdējā trešdaļā iemeta vēl piecus “golus”.

Zviedriem trīs vārtus iemeta Kārlstrems, bet trīs rezultativitātes punktus nopelnīja arī Nordgrēns (2+1) un Albins Šēgrēns (1+2). Savukārt divi gūti vārti arī Kevina Hāglunda kontā.

Sestdien Latvija tiksies ar Dāniju, bet svētdien pretī stāsies pasaules čempione Somija.

Latvija spēlē A grupā, kur ir četrkārtējā pasaules čempione un pēdējo divu titulu īpašniece Somija, astoņkārtējā zelta medaļu īpašniece Zviedrija un Dānija, kas savulaik divreiz iekļuvusi labāko četriniekā.

B grupā spēkojas Čehija, Šveice, Vācija un Norvēģija. Otrajā ešelonā C grupā spēkus mēro Polija, Slovākija, ASV un Taizeme, bet D grupā nūjas krusto Singapūra, Kanāda, Igaunija un Filipīnas.

Grupu turnīrā komandas spēlē katra ar katru. A un B grupu pirmo divu vietu īpašnieces uzreiz iekļūst ceturtdaļfinālā, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašniecēm būs duelēšanās ar otrā ešelona katras grupas divām spēcīgākajām izlasēm.