Latvijas florbola izlase pasaules čempionāta kvalifikāciju noslēdz ar zaudējumu Somijai

Latvijas vīriešu florbola izlase, kas jau nodrošinājusi vietu pasaules čempionāta finālturnīrā, sestdien Valmierā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra cīņā par pirmo vietu piekāpās Somijai.

28. maijā 20:18

Latvijas florbolisti, cīnoties par uzvaru EUR1 grupā, ar 3:5 (0:2, 1:3, 2:0) piekāpās Somijas izlasei.

Jau 24.sekundē somi izvirzījās vadībā pēc Villes Lastikas metiena, bet 11.minūtē Jonass Pulsijs panāca 2:0.

Otrajā periodā Ēmeli Salins vairākumā un Justuss Kainulainens panāca 4:0, 21.minūtē pirmos vārtus iemetot arī Latvijai. Ar precīzu metienu izcēlās Daniels Anis – 1:4.

5:1 27.minūtē panāca Pulsijs, bet trešajā trešdaļā latvieši guva divus vārtus pēc kārtas, pietuvojoties līdz 3:5.

33.minūtē Krišjānis Tiltiņš un 42.minūtē vairākumā Klāvs Jansons pietuvojās līdz divu vārtu deficītam.

Latvija B grupā ar 22:0 pārspēja Ukrainas izlasi, ar 7:5 pārspēja Dāniju un ar 9:3 – Islandi.

Kvalifikācijas turnīros Starptautiskā florbola federācija (IFF) turpina testēt jauno “Future of Floorball” konceptu, kas nozīmē, ka spēļu laiks ir saīsināts (3×15 minūtes) un izlasēm ir atļauts pieteikt tikai 17 spēlētājus un piecus pārstāvjus.