tv3.lv

Latvijas biatlonistu kvartets iztiek bez soda apļiem un Pasaules kausa stafetes disciplīnā ierindojas 21.vietā

Latvijas biatlonisti Andrejs Rastorgujevs, Aleksandrs Patrijuks, Roberts Slotiņš un Edgars Mise sestdien Pasaules kausa septītā posma 4×7,5 kilometru stafetes disciplīnā iztika bez soda apļiem, taču ar to nepietika, lai ierindotos augstāk par 21.vietu.

2021. gada 23. janvārī 18:56

Finiša līniju visātrāk no visām komandām sasniedza francūži, kuri tikai pēdējā stafetes etapā pamanījās apsteigt Norvēģiju, kas zaudēja 0,8 sekundes. Trešo vietu ar 50,8 sekunžu atpalicību izcīnīja Krievija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Francijas izlasi šajā stafetē pārstāvēja Antonēns Gigonā, Kantēns Fijons Majē, Emiljēns Žakelēns un Simons Destjē.

Uzreiz aiz goda pjedestāla ierindojās Vācija, Itālija un Austrija. Latvijas izlase pēdējā stafetes etapā tika apsteigta par apli un ierindojās 21.vietā starp 24 komandām.

Latvijas kvartets sacensībās startēja ar 23.numuru. Rastorgujevs bija pirmais stafetes dalībnieks un startēja no pēdējās, astotās, rindas. Pirmajā ugunslīnijā Latvijas sportists izmantoja vienu rezerves patronu un aizvēra visus mērķus, bet otrajā šautuvē viņam bija nepieciešamas trīs rezerves patronas, lai izvairītos no soda apļa.

Patrijuks stafeti no Rastorgujeva saņēma, atrodoties 17.vietā, bet līderi bija vairāk nekā minūtes attālumā. Otrajam stafetes dalībniekam Patrijukam savā pirmajā šautuvē padevās pieci precīzi šāvieni, bet otrajā viņš izmantoja trīs rezerves patronas, jo iepriekš nebija aizvēris divus mērķus. Savu etapu Patrijuks noslēdza 20.vietā, tā brīža līderei Krievijai zaudējot vairāk nekā divas ar pusi minūtes.

Slotiņam pirmajā ugunslīnijā bija nepieciešamas divas rezerves patronas, lai aizvērtu visus mērķus, bet otrajā šautuvē viņš izmantoja tikai vienu rezerves patronu un no 21.pozīcijas pakāpās vietu augstāk. Pēdējam komandas dalībniekam Misem Slotiņš “stafetes kociņu” nodeva 19.vietā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Brīdī, kad Mise sāka savu stafetes etapu, desmitajā vietā esošā Kanāda bija aptuveni divu minūšu un 20 sekunžu attālumā. Mise pēc kārtas septītajā šautuvē turpināja komandas biedru iesākto un arī spēja aizvērt visus mērķus, izmantodams tikai vienu rezerves patronu. Bez soda apļa izdevās iztikt arī pēdējā ugunslīnijā, kurā izmantota viena rezerves patrona. Īsi pēc tam Mise tika apsteigts par apli.

Kopumā līderi par apli apsteidza sešas izlases.

Pasaules kausa stafetes disciplīnas kopvērtējuma vadībā ar 222 punktiem ir Norvēģija, Francija nopelnījusi par 30 punktiem mazāk, bet trešajā vietā ar 179 punktiem atrodas Vācija, kas tikai par divu punktu tiesu apsteidz Krieviju. Latvija ar 76 punktiem ieņem 23.vietu starp 25 izlasēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm