tv3.lv

Latvijā norisinās pirmais Eiropas kroketa čempionāts sievietēm

Ikšķilē un Siguldā šonedēļ rit pirmais Eiropas čempionāts kroketā sievietēm. Līdz šim kroketa čempionāti notika kopēji gan sievietēm gan vīriešiem. Taču, lai pievērstu sieviešu uzmanību kroketam ir izveidots atsevišķs čempionāts un pirmais kroketa čempionāts sievietēm notiek Latvijā.

Silvija Freimane ir trīskārtēja Latvijas čempione kroketā. Viņa mūsu valsti ir pārstāvējusi arī Pasaules čempionātos kroketā. Tagad viņa piedalās Eiropas pirmajā kroketa čempionātā sievietēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pirmkārt, man liekas Latvijai ir gods organizēt šeit vēsturē pirmo Eiropas čempionātu sievietēm. Man savukārt ir liels gods pārstāvēt Latviju. Protams, cīnīšos, lai uzvarētu un ieietu vēsturē,” teic Latvijas čempione kroketā.

Kroketa spēlētājas uz Latviju ir ieradušās no septiņām Eiropas valstīm. Kopumā čempionātā piedalās 28 spēlētājas, sešas no viņām pārstāv Latviju. 10 spēlētājas ir ieradušās no Spānijas, šī valsts Eiropas sieviešu čempionātā ir visplašāk pārstāvēta.

“Es domāju, ir jāveicina sieviešu nozīmi kroketā. Apskatoties pasaules reitingu, redzam, ka top 10 ir tikai vīrieši. Šāds čempionāts cerams piesaistīs vairāk labu sieviešu spēlētāju kroketā, pauž Rosarija Garsija-Zazaja, kroketa spēlētāja no Spānijas.

Latvijā kroketa federācija ir izveidota jau vairāk nekā pirms 10 gadiem. Roberts Stafeckis jau daudzus gadus ir strādājis pie tā, lai Latvija parādītos uz pasaules kroketa kartes. Atklājot čempionātu sievietēm tas ir izdevies.

“Mums ir tas gods to pie sevis uzņemt kā vēsturiski pirmo. Kā blakus bonuss, mums bija iespēja veidot dizainu galvenajai balvai. Šeit uzvarētāju plāksnītes tiks piestiprinātas uz priekšu apmēram 20 čempionātiem ir vieta. Rēķinām, ka uz 40 gadiem Latvijas dizains būs pasaulē,” saka Latvijas kroketa federācijas prezidents Roberts Stafeckis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cīņa par šo balvu turpināsies vēl visu nedēļas nogali kroketa laukumos Siguldā un Ikšķilē. Ikviens var doties skatīties klātienē vai arī Latvijas kroketa federācijas facebook lapā vērot tiešraidi. Svētdien iecerētas finālspēles, kurās noskaidrosies pirmā Eiropas kroketa čempionāta sievietēm uzvarētāja.

Veido stāstus par cilvēkiem, kuri, par spīti grūtībām, palīdz sabiedrībai ar savu darbu un liek noticēt iedzīvotāju spējām radīt ko jaunu un noderīgu. Rūp mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošiba ielās, kā arī ekoloģijas problēmas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm