tv3.lv

Krāsainajās Cēsīs aizvadīts pēdējais "Stirnubuka" sezonas posms

Pagājušajā nedēļas nogalē Cēsu takās noslēdzās Stirnu buka piektā sezona, Gaujas krastos startējot četriem tūkstošiem skrējēju no 20 valstīm.

2019. gada 8. oktobrī 17:22

Tik daudz dalībnieku nebija redzēts kopš vasaras sākuma, kas skaidrojams ar izšķirošām cīņām kopvērtējuma tabulās un vēlmes vēlreiz tikties savējo pulkā pirms nākamās ballītes 2020. gada pavasarī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Stirnubuka” ciltij trešo reizi šogad skrienot Latvijas garākās upes līkločus, kuldīdznieks Kristaps Bērziņš un līvāniete Jekaterina Sokunova apliecināja sezonas garumā nopelnītā čempiona titula statusu. Bez abiem gargabalniekiem uz pjedestāla kāpa arī pārējo distanču veiksminieki, kā arī komandu cīņu laureāti.

Gauja ir pietiekami gara, lai tās krastos vienas sezonas laikā sarīkotu trīs “Stirnubuka” ballītes. Marta beigās taku skrējēji sezonu atklāja Carnikavā pie Latvijas garākās upes pašas ietekas Rīgas līcī, pavisam nesen Gaujas senleja tika pamatīgi iepazīta Krimuldas posmā un tagad kārta bija Cēsīm, kas atrodas vēl nedaudz augstāk pret straumi.

Salīdzinot ar iepriekšējos posmu, visās sešās distancēs dalībnieku skaits bija pieaudzis. Uz sezonas noslēguma ballīti ieradās 3897 skrējēji, skaita ziņā pārspējot arī pērnā gada noslēgumu Līgatnē, kas, starp citu, arī izvadāja skrējējus pa Gaujas takām.

32,2 kilometru garajā “BENU Aptieka LŪSIS” distancē šoreiz devās 233 izturībnieki un pārliecinošu sesto uzvaru sešos startos izcīnīja Kristaps Bērziņš (02:23:29) no Kuldīgas, vienīgo Alūksnes posmu šosezon izlaižot, startējot Eiropas čempionātā (EČ) kalnu skriešanā, kas šogad risinājās Šveices Alpos izskatīgā Meternhorna pakājē. Apbalvošanas ceremonijā jautāts par nākamās sezonas plāniem, kuldīdznieks sniedza nepārprotamu atbildi, ka skries Zaķa distanci, kas ir pašsaprotami, jo pērn izcīnīta uzvara Buka distancē un šogad piedzīvots triumfs Lūsī.

Vietējo taku pārzinātājs Kārlis Vīksne nepilnas trīs nedēļas pēc triumfa Valmieras maratonā spēja atkārtot teju identisku rezultātu Cēsu takās (02:29:45), šoreiz trešajā vietā atstājot novadnieku Kristapu Magoni (02:31:37). Abi Cēsu puses orientieristi skrējienu sāka aiz Edija Dzalba, sezonas vicelīdera Anatolija Macuka un Ulda Klepera, kas ļāva nesasteigt pirmos kilometrus Ozolkalna apkārtnē. Savukārt finišējot ceturtajā un sestajā vietā, pirmā Vilkaču maratona uzvarētājs Dainis Limanāns (02:36:34) un pagājušā gada ātrākais skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera ātrākais vīrs Konstantīns Biktimirovs (02:37:45) šādas pašas pozīcijas izcīnīja šī gada “BENU Aptieka LŪSIS” sezonas kopvērtējumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat kā Kristaps Bērziņš arī Jekaterina Sokunova uzvaru 2019. gada sezonā bija nodrošinājusi jau pirms Cēsu posma, taču tas nenozīmēja to, ka cīņa izpaliks. Tieši otrādi – līvānietei bija jāpierāda arī šajā posmā, ka spēj uzvarēt un sniegt savai komandai “Līvānu VK/ BALTAIS” nepieciešamo punktu ražu. Jau no sākuma kilometriem citās domās bija šī gada taku skriešanas izlases un Monblāna distanču labākā skrējēja Linda Boldāne, kura apmaldījās sacensību vidusdaļā būdama līderes godā un atlika savu pirmo uzvaru Stirnubukā uz kādu no nākamajiem gadiem.

Pirmais dāmu trijnieks Cēsu takās – Jekaterina Sokunova (03:01:48), Linda Boldāne (03:04:13) un Alūksnes posma uzvarētāja Daina Jurķe (03:06:57) – šādu pašu vietu secību ieņēma arī sezonas kopvērtējuma tabulā, kur Linda Boldāne pacēlās no piektās vietas. Labāko sešiniekā spēja noturēties sezonas sākumu labi iesākusī Monta Ločmele, uz piekto vietu pacēlās iepriekšējā posma uzvarētāja Viviāne Veronika Kirilova, kura šoreiz izcīnīja piekto vietu (03:15:27). Tāpat sesto vietu posmā un sesto kopvērtējumā ieņēma Līga Rusiņa (03:16:55).

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm