tv3.lv

Iznākusi grāmata par Dukuriem – piemineklis burtos dēliem, vīriem, tēviem. Un čempioniem

Šodien Latvijas Nacionālas bibliotēkas pašā virsotnē – svinību zālē Kore, notika ilgi  gaidītās izdevniecības “Latvijas Mediji” grāmatas “Dukuri. Ledus karaļi dzīvē” atvēršanas svētki.

2019. gada 8. maijā 19:47

Simboliskā virsotne atgādina par ģimenes ceļu uz panākumiem skeletonā, kas nav bijis viegls, bet kā kāpiens kalnā, kā arī asociējas ar Siguldas kalniem, kur ikdienā dzīvo un stādā visi trīs grāmatas varoņi. Martins un Tomass Dukuri ar tēva Daiņa gādību un padomiem pēdējā desmitgadē bijuši modes noteicēji skeletonā, izcīnot 27 medaļas Eiropas, pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Grāmatas autors ir sporta žurnālists Ingmārs Jurisons, kas darbu pie grāmatas sāka pagājušajā vasarā.

“Šopavasar aprit desmit gadu, kopš sākām iepazīt Dukurus tik varenus, cik viņi spēj būt. Desmit gadu kopš pagrieziena punkta, kad pavisam parasts tapetes atgriezums Siguldas trases direktora kabinetā pārtapa par izcilības memorandu, kas kopš tā brīža desmitiem reižu visdažādākajos pasaules nostūros licis skanēt Latvijas himnai un atnesis mūsu valstij 24 medaļas augstākā ranga Eiropas, pasaules un olimpiskajos startos. Tas ir ilgs periods, un visu šo laiku Martins un Tomass bijuši tur, pašā augšā. Dukuru ēra – kurš gan iebildīs! Jā, ar puniem, neveiksmēm un sāpīgiem fiasko, taču kopaina neļaus samelot – pasaules skeletonā tā ir bijusi Dukuru ēra. Un tā vēl nav beigusies. Ne Dainis, ne Tomass, ne Martins vēl nav gatavi ļaut tai beigties”, saka grāmatas autors.

Dainis Dukurs: “Man ieaudzināja vecāki un mēs esam sapratuši, ka ģimenei ir liels spēks, pie tā turamies. Aug Tomasa un Martina bērni, tāpēc ģimeniskā sajūta kļūst plašāka un man tas ir ļoti svarīgi, jo es kā tēvs jūtos atbildīgs par dēliem, dzīves kvalitāti, izglītību, priecājos par panākumiem. Ģimene ikviena dzīvē ir svarīgs moments. Grāmatā ir arī līdz šim nezināmi stāsti, tostarp manas skolas gaitas – neesmu bijis paipuisītis. Palasīšu pats un iespējams kādā vietā būs jānosarkst, bet tā ir patiesība, tāds es biju un esmu.”

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis brāļiem Dukuriem pasniedza kādu parādu – Soču olimpisko spēļu dalībnieka un medaļnieka nozīmītes, kas dažādu notikumu rezultātā vēl nebija nonākušas līdz sportistiem.

Izdevniecības “Latvijas Mediji” direktore Evija Veide savā runā uzsvēra, ka šī grāmata ir ne tikai var virsotnēm, bet arī par saknēm, par krietnu un stipru latviešu ģimeni, kurai līdzināties un par latviešu spītību un patriotismu.

“Latvijas Avīzes” karikatūrists Gatis Šļūka grāmatas varoņiem dāvināju savu zīmējumu, kurā visi trīs attēloti olimpiskajos apļos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Grāmatu “Dukuri. Ledus karaļi dzīvē” var iegādāties Latvijas grāmatnīcās, interneta veikalā veikals.la.lv, kā arī izdevniecības Grāmatu Mājā, Rīgā, Dzirnavu ielā 21.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm