tv3.lv

Ivo Lakučs vairs netrenēs Latvijas BMX izlasi

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) padome ceturtdien ir pieņēmusi BMX kubu padomes priekšlikumu par līdzšinējā Latvijas BMX izlases galvenā trenera Ivo Lakuča atsaukšanu no ieņemama amata, informē LRF.

2019. gada 5. decembrī 13:48

BMX klubu padomes priekšlikuma pamatā ir Lakuča iesniegums, kurā viņš lūdz atbrīvot sevi no Latvijas BMX izlases galvenā trenera amata. Šajā amatā tituliem bagātais treneris bija no 2013.gada.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

LRF padome Lakuču par BMX izlases galveno treneri apstiprināja 2013.gadā pēc tam, kad tikai dažus mēnešu iepriekš viņa audzēknis Māris Štrombergs otro reizi karjerā izcīnīja zelta medaļu Olimpiādes spēlēs Londonā.

Septiņu gadu laikā pēc Lakuča iniciatīvas un darba tika ieviesta un laika gaitā pilnveidota Latvijas BMX sistēma. Tāpat tika izveidotas uz objektīviem un saprotamiem kritērijiem balstītas Latvijas pieaugušo un jaunatnes izlases, izveidota Latvijas nacionālā BMX sacensību sistēma un piesaistīts ilgstošs titula atbalstītājs.

LRF arī uzsver, ka ar Valmieras pilsētas pašvaldības un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu Valmierā tika izveidots Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs, kur nozīmīgākajiem startiem iespējams gatavoties vadošajiem jaunatnes, junioru un elites grupu sportistiem.

Svaigākais Latvijas BMX panākums ar vistiešāko Lakuča iesaisti ir “Māra Štromberga BMX trase Valmierā” izveide, kur šī gada jūlijā visaugstākajā līmenī norisinājās Eiropas BMX čempionāts.

Trase, kas atrodas Vidzemes Olimpiskajā centrā, un kuras tapšanā nozīmīgu ieguldījumu veica Valmieras pilsētas pašvaldība, atbilst visaugstākā līmeņa sacensību rīkošanai. Šobrīd tiek risinātas sarunas, lai tuvākajā nākotnē šeit taptu Austrumeiropas Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) BMX satelītcentrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc Lakuča iniciatīvas un priekšlikuma, UCI risina jautājumu par U-23 vecuma grupas ieviešanu nozīmīgākajās starptautiskajās sacensībās, kas būtu vitāli svarīga priekš Latvijas sportistiem, lai tie sekmīgāk no junioru grupas pārietu pieaugušo konkurencē.

Iesniegumu ar lūgumu atbrīvot sevi no Latvijas BMX izlases galvenā trenera amata Lakučs pamato ar ilgstošu destruktīvu rīcību atsevišķu Latvijas BMX klubu vadītāju un treneru izpildījumā. Lai arī BMX klubu un treneru vairākums izteicis atbalstu Lakuča līdzšinējam darbam un centieniem attīstīt Latvijas BMX riteņbraukšanu, tomēr bez pamatojuma izteiktās šaubas par Lakuča profesionalitāti un kompetenci BMX sporta veidā iesākto darbu galvenā trenera amatā padara par neiespējamu.

Vienlaikus, Lakučs pēc labākās sirdsapziņas turpināšot darbu BMX riteņbraukšanā, palīdzot sportistiem, treneriem un sporta veidā iesaistītajiem.

40 gadus vecais Lakučs 2000.gadā piedalījās Sidnejas olimpiskajās spēlēs kā treka riteņbraucējs, bet astoņus gadus vēlāk Pekinā viņš startēja jau BMX riteņbraukšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm