tv3.lv

Ilggadējais Latvijas izlases florbolists Laiviņš: Pasaules čempionāts neizdevās mūsu psiholoģijas dēļ

Latvijas vīriešu florbola izlase savās mājās notikušo pasaules čempionātu neveiksmīgi aizvadījusi psiholoģiskās nesagatavotības dēļ, uzskata ilggadējais valstsvienības aizsargs Ingus Laiviņš.

2016. gada 12. decembrī 15:51

Latvijas izlase Rīgā notikušo pasaules čempionātu noslēdza vien desmitajā vietā, kas ir komandas visu laiku sliktākais rezultāts šo turnīru vēsturē. Duelī par devīto pozīciju Latvija sestdien ar 5:6 pagarinājumā piekāpās Slovākijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pasaules čempionāts mums beidzās jau pēc zaudējuma Dānijai. Viss pārējais pēc tam bija tikai sekas. Grūti koncentrēties, ja galvā visu laiku ir domas, ka esam izlaiduši iespēju spēlēt ceturtdaļfinālā,” sacīja Laiviņš. “Spēlē par devīto vietu arī bijām vadībā. Viss it kā labi, spēle tuvojas beigām, bet grūti teikt, kas ar mums atkal notika. Pāris pretinieku metieni no distances…”

“Veiksme nebija mūsu pusē, paši nerealizējām ļoti daudz vārtu gūšanas iespēju. Tikmēr pretinieki izmantoja pusmomentus. Noteikti iemesls bija arī psiholoģija. Meistarība ir un paskriet varējām, bet galvas visiem kūpēja,” atzina Laiviņš. “Noskaņoties šādām spēlēm ir ļoti grūti. Negājām laukumā ar domu, ka zaudēsim. Lai cik grūti, laukumā gribi tikai uzvarēt, taču, ja nav pilnīgas pārliecības, ir ļoti smagi. Pretinieki jau arī nav tik vāji. Slovāki jauniešu līmenī ir pierādījuši, ka viņiem ir labs līmenis un tuvākajā laikā šī izlase cīnīsies par pirmo piecinieku.”

Kad Slovākijas valstsvienība sestdien pamatlaika izskaņā izlīdzinājusi rezultātu, Latvijas florbolisti neesot domājuši par tuvojošos zaudējumu, jo šķitis, ka scenārijs no citām spēlēm šoreiz būs citādāks un tiks gūta uzvara. Tas gan tomēr nepiepildījās.

“Pasaules čempionāta sagatavošanās posmā mums pietrūka labu pretinieku. Pārāk viegli uzvarējām Četru nāciju kausā. Tur parādījās mūsu meistarība un labais līmenis. Tomēr tas ir tad, kad nav nekāda atbildības sloga. Tiklīdz vide mainījās, mūsu rezultāti krasi kritās. Tikmēr Vācija, Dānija un Norvēģija nospēlēja lielisku turnīru. Domāju, vainojama psiholoģiskā sagatavotība,” uzsvēra aizsargs.

“Līdz šim florbolā ar psihologu neesmu saskāries, jo vienmēr rezultāti bijuši augšupejoši. Paši mācējām sevi noskaņot. Savukārt pirms šādiem mačiem savās mājās varbūt ir jāpiesaista psihologs,” norādīja Laiviņš. “Jāsāk tieši ar psiholoģisko pusi, bet pēc tam jāturpina ar pārējām lietām. Šis čempionāts neizdevās mūsu psiholoģijas dēļ, nespējām grūtos brīžos savākties un zaudējām ticību sev. Tādēļ neparādījām to, ko varam, kas arī atspoguļojās rezultātos.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašlaik 34 gadus vecais Laiviņš bija noskaņojies pēc pasaules čempionāta Rīgā noslēgt savu karjeru valstsvienībā, taču tagad domas ir nedaudz mainījušās. Tiesa, visticamākais, savu pēdējo maču izlasē viņš ir aizvadījis.

“Pēc tik neveiksmīga starta negribas beigt. Lai spēlētu valstsvienībā, ir jāiegulda liels darbs. Ilgus gadus esmu jau to darījis, kaut kad jāvelta laiks arī ģimenei. Tomēr, visticamāk, šis bija mans pēdējais turnīrs izlasē,” teica Laiviņš. “Jaunie florbolisti ir gana meistarīgi, ko varēja redzēt arī pārbaudes spēlēs. Sakārtos galvas, uzlabos prasmes un spēs demonstrēt labu sniegumu.”

“Potenciāls mums ir. Citi turnīri to ir pierādījuši. Ja komandai nebūtu labs līmenis, tā nevienā turnīrā nevarētu apspēlēt līdzvērtīgus pretiniekus ar pārliecinošu rezultātu. Jātiek galā pašiem ar savām galvām un viss būs kārtībā,” piebilda Laiviņš.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm