tv3.lv

Igauņu slēpotāji Vērpalu un Tammjervs atzīstas asins pārliešanā

Igaunijas distanču slēpotāji Andreass Vērpalu un Karels Tammjervs atzinušies aizliegtā asins pārliešanā, lai tādējādi uzlabotu savus rezultātus.

2019. gada 1. martā 13:15

Abi tika aizturēti trešdien vērienīgā Austrijas un Vācijas policiju operācijā. Vairāku reidu laikā aizturēti tika arī kopumā trīs austriešu un kazahu sportisti, tomēr viņi pēc atzīšanās dopinga pārkāpumos ceturtdien tika atbrīvoti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visi pieci sportisti gan šobrīd atkal ir uz brīvām kājām.

Austrijā pašlaik tiek aizvadīts pasaules čempionāts distanču slēpošanā, tramplīnlēkšanā ar slēpēm un ziemeļu divcīņā.

Pašlaik 29 gadus vecais Tammjervs piedalījies trīs olimpiskajās spēlēs, bet 24 gadus vecā Vērpalu kontā ir viena dalība olimpiskajās spēlēs. Abi ir Latvijas distanču slēpotājas Patrīcijas Eidukas komandas biedri “Team Haanja” vienībā.

Varasiestādes dažādās vietās trešdien veica kratīšanas, sagraujot starptautisku dopinga tīklu. Kopumā tika aizturētas deviņas personas, tostarp sporta ārsti.

Portāls “Delfi.ee” un laikraksts “Eesti Paevalehele” ziņoja, ka Vērpalu un Tammjervs dzīvojuši atsevišķā mājā no pārējiem Igaunijas slēpotājiem.

Savulaik dopinga pārkāpumu dēļ diskvalifikāciju saņēma arī Andreasa Vērpalu tēvs, divkārtējais olimpiskais čempions Andruss Vērpalu. Tiesa, Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) procesa laikā pieļautu pārkāpumu dēļ viņa diskvalifikāciju atcēla.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Austrijā un Vācijā dopinga lietošana ir kriminālpārkāpums.

Tieši distanču slēpošanā dopinga lietošana vēsturiski bijusi izplatīta, jo līdzīgi reidi bija 2001.gadā pasaules čempionātā Somijā, kamēr 2006.gada Turīnas olimpiskajās spēlēs Itālijas policija pārbaudīja Austrijas biatlona un slēpošanas komandu, bet pirms diviem gadiem pasaules čempionātā biatlonā policija veica kratīšanu Kazahstānas izlasē.

Pasaules čempionāts Zēfeldē, Austrijā, ilgs līdz svētdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm