Igaunijas premjerministre Kallasa: Krievijā sports vienmēr bijis un joprojām ir politikas daļa

Krievijas un Baltkrievijas sportistu piedalīšanās Parīzes olimpiskajās spēlēs nav pieļaujama, jo tā būtu tieša ņirgāšanās par ukraiņiem, paziņojusi Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa.

30. janvārī 15:51
Kaja Kallasa
Igaunijas premjerministre

“Atļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties starptautiskās sacensībās, arī olimpiskajās spēlēs, ir ne tikai divkosīgi un gļēvi, bet tā ir arī tieša ņirgāšanās par desmitiem tūkstošu ukraiņu, kuri zaudējuši dzīvību smagākajā noziegumā pret cilvēci, kādu Eiropa ir piedzīvojusi kopš Otrā pasaules kara.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā pauda Igaunijas premjerministre, tā ir arī tieša ņirgāšanās par tiem, kuri, riskējot ar dzīvību, aizstāv ne tikai Ukrainas, bet arī Igaunijas neatkarību.

“Es neredzu kompromisa iespējas šajā jautājumā, kamēr Krievija nebūs izbeigusi savas militārās aktivitātes un kara noziedznieki nebūs tiesāti,” rakstīja Kallasa.

“Krievijā sports vienmēr ir bijis un joprojām ir politikas daļa. Šo saikni ir izjutuši gandrīz visi sportisti no citām valstīm, kuriem ir bijušas nevienlīdzīgas sacensības ar Krievijas valsts organizētās dopinga programmas klientiem,” piebilda Igaunijas premjerministre.

Kaja Kallasa
Igaunijas premjerministre

“Krievijas militārā agresija pastiprina saikni starp Krievijas sportu, politiku un propagandu. Katras sporta sacensības un katru uzvaru ar Krievijas sportistu piedalīšanos Krievijas propaganda izmanto, lai parādītu, ka Krieviju Rietumos joprojām ciena un sagaida atplestām rokām. Tas tiek pasniegts kā pierādījums, ka sarunas par kaut kādu Krievijas boikotu patiesībā ir tikai dažu rusofobisku Rietumu politiķu radīta ilūzija.”

Kallasa piebilda, ka to izmanto arī, lai mazinātu Krievijas agresijas un atbildības par genocīdu, kuru teroristiskā valsts turpina Ukrainā, nozīmi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Igaunija skaidri un viennozīmīgi ir nosodījusi Krievijas agresiju pret Ukrainu,” uzsvēra politiķe.

“Viens no nozīmīgākajiem veidiem, kā Krievijas iedzīvotājiem skaidri parādīt, ka viņiem rūpīgi jāpadomā par savu līderu rīcības likumību, ir pēc iespējas vairāk izolēt Krieviju un tās pilsoņus no Rietumiem, kamēr vien turpinās karš un kara noziedznieki lielas Krievijas tautas daļas acīs ir varoņi,” Kallasa pavēstīja.

Igaunijas premjerministre arī aicināja visu valstu vadības un parlamentus atbalstīt pilnīgu Krievijas un Baltkrievijas sportistu izolāciju no starptautiskiem sporta pasākumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm