tv3.lv

IFF ģenerālsekretārs: Publika Rīgā ir daudz labāka nekā iepriekšējā čempionātā

Vietējie skatītāji Rīgā notiekošajā pasaules čempionātā florbolā ir daudz labāki nekā iepriekšējās meistarsacīkstēs, kas pirms diviem gadiem risinājās Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, sarunā ar aģentūru LETA teica Starptautiskās Florbola federācijas (IFF) ģenerālsekretārs Jons Liljelunds.

2016. gada 7. decembrī 15:47

“Arēnā Rīga” un “Elektrum” Olimpiskajā centrā pašlaik risinās pasaules čempionāts florbolā, kura ietvaros sestdien Latvijas un Zviedrijas spēli apmeklēja vairāk nekā 8000 skatītāju, pārspējot meistarsacīkšu atklāšanas maču rekordu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Zinājām, ka organizācija būs līmeni. Latvijā iepriekš noticis pasaules čempionāts sievietēm, U-19 pasaules čempionāts un daudzas citas sacensības. Jautājums bija tikai par to, vai organizatori sapratīs, cik liels ir šis turnīrs, jo mums ir, piemēram, 300 akreditēto žurnālistu un piecas TV brigādes. Tomēr organizācija ir lieliska,” pastāstīja Liljelunds, slavējot skatītājus salīdzinājumā ar iepriekšējo čempionātu, kas pirms diviem gadiem risinājās Gēteborgā. “Vietējā publiska ir daudz lieliskāka nekā Gēteborgā. Tāpat komunikācija ar organizatoriem ir ātrāka nekā iepriekšējā čempionātā.”

IFF pašlaik aktīvi reklamē, ka 2017. gadā florbols būs Pasaules spēļu programmā. Tomēr Liljelunds noliedza, ka šīs sacensības būtu svarīgākas par pasaules čempionātu.

“Pasaules spēles un pasaules čempionāts ir atšķirīgi notikumi. Pasaules čempionāts ir mūsu kroņa pasākums, šeit florbola publikai parādam, cik labs ir sporta veids,” teica federācijas ģenerālsekretārs. “Savukārt Pasaules spēlēs varēsim starptautiskajai sabiedrībai parādīt, cik mūsu sports ir interesants. Mums jāspēj pasākumu Polijā noorganizēt tikpat labā līmenī ar tikpat labu publiku kā šeit. Jāpiesaista ne tikai Polijas, bet arī Šveices, Latvijas, Somijas un citu valstu fanus.”

Nākamajā vasarā gaidāmajām Pasaules spēlēm kvalificēsies pasaules meistarsacīkšu medaļnieces, sacensību saimniece Polija, labākā no tās kaimiņienēm, kas, neiekļūstot trijniekā būs Čehija, bet citādāk, visticamāk, Vācija vai Slovākija, kā arī labākā komanda, kas nav no Eiropas – ASV vai Kanāda.

Florbola galvenais mērķis ir iekļūt olimpiskajā programmā, kur 2024. gadā tas cer kļūt par vienu no papildus sporta veidiem. Pēc pērn apstiprinātās olimpiskās reformas no 2020. gada iespējama sporta veidu iekļaušana programmā uz atsevišķām olimpiādēm, un to izvēle lielā mērā tiek balstīta pēc popularitātes konkrētajā rīkotājvalstī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mums būtu tiešām pozitīvi, ja Hamburga pretendētu uz 2024. gada olimpisko spēļu rīkošanu. Losandželosa, Budapešta un Parīze nav tik lielas florbola valstis,” teica Liljelunds, liekot cerības uz ASV. “Amerikāņi var kvalificēties Pasaules spēlēm, turklāt nākamās Pasaules spēles 2021. gadā notiks pie viņiem. Varbūt tad Losandželosas uzvaras gadījumā uz mūsu sporta veidu skatīsies citādāk.”

Runājot par Latvijas izlasi, Liljelunds atzina, ka komanda ir laba, bet pirmajos čempionāta mačos pieļāvusi pārāk daudz kļūdu.

“Latvijai ir iespēja būt trijniekā un kvalificēties Pasaules spēlēm, bet diemžēl tad viņiem vajadzēs pieveikt Somiju,” teica soms. “Latvijai ir labs komandas gars, tā ir ātra vienība. Ceru, ka viņi nākamajās spēlēs nepieļaus tik daudz kļūdu un tad, iespējams, arī mēs varētu redzēt mājiniekus pusfinālā.”

Liljelunds ir noskaņots, ka jau šajā vai nākamajā pasaules čempionātā florbolā tiks izjaukts lielais Zviedrijas, Somijas, Čehijas un Šveices četrinieks.

“Jāatceras, ka hokejā tikai 1992. gadā Somija ieguva pirmo medaļu pasaules čempionātā, bet līdz tam [kopš 1963. gada] godalgotajās vietās bija vien četras valstis [Zviedrija, Kanāda, Čehoslovākija, PSRS],” teica IFF ģenerālsekretārs. “Šogad vai vēlākais nākamajā čempionātā 2018 .gadā būs ne tikai četras valstis.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm