tv3.lv

GoRR pirmā sacensību diena liek pasvīst visiem dalībniekiem

Rīgas līča regate (Gulf of Riga Regatta – GoRR) pirmajā sacensību dienā liek pasvīst visiem dalībniekiem. Lēnā un mainīgā vēja dēļ starta procedūru nākas nedaudz atlikt. Pēc distancē pavadītām divām stundām Igaunijas komanda “SUGAR” šķērso finiša līniju pirmā.

28. jūnijā 8:54

Vakar ar lēnu vēju sākās GoRR pirmā sacensību diena Rīgas līcī pie Bolderājas mola. Pirmo posmu “Elvstrom Rīga – Rīga” sarežģītāku padarīja lielais karstums. Sākotnēji ieplānotajā laikā startu nebija iespējams iedot, jo valdīja bezvējš. Apmēram pēc pusotras stundas vējš iegriezās no dienvidiem un pastiprinājās līdz 10 mezgliem jeb 5 metriem sekundē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmās startēja lielākās ORC1 grupas laivas, tad ORC2, pēc tam, pielūstot vējam līdz 5-6 mezgliem (2,5-3 metriem sekundē), sekoja LYS1 un LYS2 grupu laivu starti. Noslēdzošie starti tika doti GoRR jaunizveidotās ORC Cruiser grupas komandām. Tiesa, apmēram desmit minūtes no brīža, kad visas laivas jau bija izgājušas 10 līdz 13 jūras jūdžu (18–15 kilometru) garajā distancē, vējš sagriezās par 180 grādiem ziemeļu virzienā.

Kā skaidro Kristīne Kanska, GoRR organizatore un sacensību sekretāre, pie tik viegla un mainīga vēja burāšana daudziem kļūst par loteriju un veiksmes faktors biežāk ņem virsroku pār meistarību. To gan nevarot vispārināt. Viņa kā piemēru min “SUGAR” komandu, kas ir arī pērnā gada čempioni ORC grupā. Deviņu spēcīgu komandu konkurencē pirmajā sacensību dienā viņiem izdevās izcīnīt uzvaru ne tikai savā grupā, bet arī pirmajiem no visas flotes šķērsot finišu. “Vakar bija sarežģīti laikapstākļi ar mainīgu vēju. Mums izdevās atbilstoši satrimēt laivu un iegūt ātrumu,” komandas kapteinis Alari Akermans dalās ar komandas panākumu faktoru. Arī K. Kanska norādīja, ka šī komanda vienmēr izceļas ar stabilu sniegumu un meistarīgu burāšanu jebkuros laikapstākļos.

ORC2 grupā uzvarēja:

1.vieta SUGAR (EST 774), kapteinis Alari Akermann, Igaunija, Pērnavas jahtklubs

2. vieta NIDA III (LTU 1111), kapteinis Arūns Burkšs, Lietuva, Vētrungis jahtklubs

3. vieta JAZZ (EST 935), kapteinis Risto Rīms, Igaunija, Sāremā Merispordi Selts

ORC1 grupā, kurā Latviju pārstāv četras komandas, uzvaras laurus pirmajā sacensību dienā plūca jahta CAFE SAILING no Igaunijas. Pēc pārrēķinātā laika tā apsteidza Lietuvas komandu ARABELA par 33 sekundēm. Tikmēr trešo vietu izcīnīja komanda NEXT no Lietuvas. Latvijas komandas ierindojās no ceturtās līdz septītajai vietai un labāko sniegumu vakar demonstrēja Arņa Remesa komanda NICOLE, kuru no pirmās vietas šķīra nedaudz vairāk kā piecas minūtes pēc pārrēķinātā laika.

ORC1 grupas uzvarētāji:

1.vieta CAFE SAILING (EST 703), kapteinis Eero Panks, Igaunija, Kalevi Jahtklubs

2.vieta ARABELA (LTU 2399), kapteinis Raimonds Šiugzdinis, Lietuva, Easy wind jahtklubs

3.vieta NEXT (LTU 2362), kapteinis Marius Ambrulaitis, Lietuva, KJBk jahtklubs

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm