tv3.lv

Gatavošanās olimpiādei: Laura Ikauniece dara visu, lai augustā būtu iespējami labākajā formā

“900 sekundes” turpina sekot līdzi tiem sportistiem, kuri šajā vasarā dosies uz olimpiskajām spēlēm Japānā, Tokijā. Šajā reizē stāstīsim par vieglatlēti, daudzcīņas sportisti Lauru Ikaunieci, kura arī iespēju robežās gatavojas startam augusta sākumā. Laurai jau gadu nākas sadzīvot ar kājas traumas sekām, tomēr viņa dara visu, lai augustā būtu iespējami labākajā formā.

Vieglatlēte pašlaik trenējas Igaunijā, Tallinā. Tur trenera un arī fizioterapeita uzraudzībā Laura Ikauniece gatavojas šīs vasaras olimpiskajām spēlēm Tokijā. “Daru visu pēc fizioterapeita plāna un gaidu, kad atļaus skriet,” viņa saka.

Tieši ierasti skriešanas treniņi sportistei ir liegti. Aptuveni pirms gada vieglatlēte guva kājas traumu, pēc kuras bija nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

“2020. gada pavasarī man bija operācija, pēc tam septembrī artroskopija un pēc tam decembrī bija operācija. Tā kā tas 2020. gads veiksmīgs nebija,” norāda sportiste.

Neatkarīgi no traumas Laura Ikauniece turpina trenēties. Sportiste kopā ar treneri meklē dažādus veidus, kā saudzīgi uzturēt sportisko formu: “Skriešanas treniņus aizstāju ar riteni, stacionāro riteni, sākšu drīz ar gumijām, bez vertikālās slodzes, guļus uz muguras un ar gumijām skriet.”

1992. gadā dzimusī vieglatlēte norāda, ka viņai gan vecvecāki, gan vecāki bijuši sportisti. Īpaši mammas medaļas mudinājušas Lauru tiekties pēc panākumiem sportā. “Piedalījos skolas sacensībās, es izcīnīju 1. vietu, un tad man pienāca mans pirmais treneris un aicināja trenēties, tā nonācu vieglatlētikā. Es izaugu starp mammas medaļām, es arī tādas gribēju,” teic Ikauniece.

Šīs vasaras olimpiskās spēlēs Laurai Ikauniecei būs jau trešās. Līdz šim labākais panākums ir Riodežaneiro 2016. gadā, tur septiņcīņā Laura Ikauniece ieguva 4. vietu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm