tv3.lv

FOTO: karstums, spraiga cīņa un Smukuļa triumfs Latvijas riteņbraukšanas čempionātā

Par Latvijas čempionu šosejas riteņbraukšanas grupas braucienā svētdien pirmoreiz savā karjerā kļuva Astana komandu pārstāvošais Gatis Smukulis, kurš noslēdzošajos kilometros apsteidza Viesturu Lukševicu.

2016. gada 27. jūnijā 13:44

181,9 kilometrus garajā distancē Cēsu apkārtnē lielā karstumā jau no pirmajiem kilometriem ļoti pamanāms sākumā bija Smukulis, kurš gan pats veica izrāvienus, gan arī ātri vien likvidēja konkurentu centienus. Ar aktīvu sniegumu izcēlās arī vairāki no Rietumu-Delfin braucējiem. Nopietns pavērsiens sacensību gaitā notika otrajā no sešiem Priekuļu apļiem, kad no konkurentiem aizbēga Smukulis un Alpha Baltic/Maratoni.lv vienības sportists Lukševics. Sākot no 45. kilometra, abi sportisti savu pārsvaru sāka pakāpeniski palielināt, sekmīgi viens ar otru sadarbojoties. Tikmēr sekotāju grupā uz papēžiem mina Aleksejs Saramotins, Toms Skujiņš, Krists Neilands, kā arī Andris Smirnovs, Klāvs Rubenis un citi. Turpinājumā vienaudžu Smukuļa un Lukševica pārsvars tikai pieauga, kamēr sekotāju grupa sadalījās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: karstums, spraiga cīņa un Smukuļa triumfs Latvijas čempionātā

Pirmo reizi iebraucot Cēsu pilsētas apļos, līderu pārsvars pār sekotājiem bija piecas minūtes. Vēl Priekuļos no sacensībām izstājās Saramotins, tādējādi noliekot čempiona pilnvaras. Tikmēr cīņā par trešo vietu iesaistījās Krists Neilands, Toms Skujiņš un Andris Smirnovs, bet nedaudz tālāk sekoja Māris Bogdanovičs un Klāvs Rubenis.

Uzvarētāja liktenis izšķīrās pēdējā aplī, kad trīs kilometrus pirms finiša no Lukševica aizbēga Smukulis un viņam pirmo reizi izdevās kļūt par valsts čempionu elites grupas braucienā, kā arī gūt otro zelta medaļu šajā čempionātā. Finišu Smukulis sasniedza pēc četrām stundām, 28 minūtēm un 47 sekundēm. 56 sekundes viņam zaudēja Lukševics, bet trešo vietu ieguva Cannondale vienības riteņbraucējs Toms Skujiņš.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm