tv3.lv

Eiduka “Tour de Ski” ievadā izcīna 15.vietu sprinta kvalifikācijā un spēkosies finālsacensībās

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka piektdien Šveicē uzrādīja 15.rezultātu prestižo “Tour de Ski” sacensību pirmā posma – 1,4 kilometru sprinta brīvajā stilā – kvalifikācijā.

2021. gada 1. janvārī 11:39

Atlasē nepārspēta bija zviedriete Maja Dālkvista, kura finišēja pēc trīs minūtēm un 30,86 sekundēm.

Otrā rezultāta īpašniece, vēl viena zviedriete Linna Svāna, bija 2,84 sekundes lēnāka, bet trešo vietu ieņēmusī šveiciete Nadīne Fendriha atpalika 4,25 sekundes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Eiduka kvalifikācijas uzvarētājai zaudēja 9,42 sekundes, kas deva 15.vietu 66 startējušo slēpotāju konkurencē. Pussekundi priekšā viņai bija slavenā amerikāniete Džesika Diginsa. Par savu sniegumu latviete nopelnīja 53,61 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) raudzes punktu.

Labākās 30 slēpotājas pēcpusdienā spēkosies finālsacensībās, kuras sāks no ceturtdaļfināla.

Pirms tam kvalifikācijas sacensības aizvadīs vīrieši, debiju “Tour de Ski” piedzīvojot Raimo Vīgantam.

Arī turpmākajās divās dienās sportisti sacentīsies Mištairas ielejā – sestdien būs sacensības 10/15 kilometru distancē klasiskajā stilā ar kopēju startu, bet svētdien slēpotāji cīnīsies tikpat garos slēpojumos iedzīšanā brīvajā stilā. Pirmdiena būs brīva, bet otrdien Toblahā būs 10/15 kilometru slēpojums brīvajā stilā ar intervālu startu, kam sekos iedzīšana trešdien.

Turpinājumā slēpotāji dosies uz Valdifjemmi, kur pēc vienas atpūtas dienas 8.janvārī cīnīsies 10/16 kilometru distancē klasiskajā stilā ar masu startu. Nākamajā dienā būs sprints, bet tūre noslēgsies 10.janvārī, sacenšoties ar kopēju startu desmit kilometros brīvajā stilā, lielai daļai distances vedot pret kalnu. Pēdējā etapā starta un finiša augstuma starpība būs 420 metri, bet stāvākajā kāpumā būs jāslēpo pret 30% slīpumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm