tv3.lv

Eiduka “Tour de Ski” desmit kilometru slēpojumā ar intervālu startu ierindojas 22. pozīcijā

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka otrdien prestižo “Tour de Ski” sacensību ceturtajā posmā desmit kilometru brīvā stila slēpojumā ar intervālu startu ierindojās 22. pozīcijā, kamēr uzvaras laurus plūca amerikāniete Džesija Diginsa.

2021. gada 5. janvārī 18:42

Diginsa, kura trešajā posmā izcīnīja uzvaru, nepārspēta bija arī otrdien, kad desmit kilometrus brīvā stila slēpojumā veica 25 minūtēs un 14,5 sekundēs, par 14,8 sekundēm apsteidzot savu tautieti Roziju Brenanu, kamēr Eba Andešsone no Zviedrijas iepalika 22,2 sekundes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Eiduka otrdien pirmo reizi karjerā piedalījās “Tour de Ski” sacensību ceturtajā dienā, demonstrējot ļoti solīdu sniegumu. Latvijas slēpotāja uzvarētājai zaudēja vienu minūti un 32,2 sekundes, ierindojoties 22.pozīcijā.

Par šādu sniegumu Eiduka nopelnīja 48,70 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktus.

Latvijas vadošā distanču slēpotāja nepilnas septiņas sekundes zaudēja pozīciju augstāk esošajai Krievijas sportistei Natālijai Ņeprajevai, kura karjeras laikā jau paspējusi tikt pie bronzas medaļas gan pasaules čempionātā, gan olimpiskajās spēlēs.

Eiduka Toblahā ieradās svētdienas vakarā un šodienas laikā arī izlems, vai turpināt dalību arī atlikušajos “Tour de Ski” posmos, jo šosezon priekšā vēl ir starti pasaules U-23 un arī pieaugušo čempionātā.

Tikmēr vīru konkurencē vairs nebūs redzams šo sacensību debitants Raimo Vīgants, kurš jau devies mājup.

Kopumā sacensībās startēja 52 sportistes.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 540 punktiem ir Brenana, Tatjana Sorina no Krievijas seko ar 454 punktiem, bet Diginsas rēķinā 389 punkti. Eiduka nopelnījusi 82 punktus un ierindojas 30.pozīcijā, kamēr U-23 konkurencē viņai piektā vieta.

Vēlāk 15 kilometrus brīvajā stilā mēroja arī vīri. Šajā disciplīnā Krievijas sportisti saviem konkurentiem neatstāja nekādas cerības, aizņemot pirmās piecas vietas, bet kopumā vadošajā desmitniekā bija tikai trīs slēpotāji, kuri nepārstāv lielvalsti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzvaru svinēja pagājušās sezonas kopvērtējuma uzvarētājs Aleksandrs Boļšunovs, kurš savu tautieti Denisu Spicovu apsteidza par 8,3 sekundēm, kamēr vēl viens Krievijas pārstāvis Ivans Jakimuškins uzvarētājam zaudēja 13,9 sekundes.

Uzreiz aiz vadošā trijnieka ierindojās Aleksejs Červotkins un Artjoms Maļcevs, bet vēl no Krievijas sportistiem desmitniekā ielauzās arī Jevgēņijas Belovs un Andrejs Meļņičenko.

Vīru sacensībās kopumā piedalījās 62 sportisti, bet vēl viens slēpotājs neizgāja uz starta.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 708 punktiem ir Boļšunovs, 360 punkti ir itālim Federiko Pelegrīno, kamēr trešo vietu ar 296 punktiem ieņem norvēģis Juhanness Klēbo, kurš šogad seriālā nestartē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm