tv3.lv

Daiļslidotājs Vasiļjevs ar labu sniegumu PČ īsajā programmā tikpat kā nopelna Latvijai olimpisko ceļazīmi

Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs ceturtdien Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā pasaules čempionātā daiļslidošanā īsajā programmā ierindojās 14.vietā, kas viņam ļāvis izcīnīt vietu izvēles programmas sacensībās un tikpat kā nopelnīt olimpisko ceļazīmi.

2021. gada 25. martā 18:16

Pēc pasaules čempionāta vīriešu konkurencē tiks piešķirtas 24 valstu kvotas. Godalgas izcīnījušajiem sportistiem savām valstīm ir iespēja izcīnīt vairākas kvotas (līdz pat trim), ja tik liela pārstāvniecība ir arī izvēles programmā. Vasiļjeva šobrīd ieņemtā 14.pozīcija ļauj droši pretendēt uz olimpisko ceļazīmi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzvaru īsajā programmā ar 106,98 punktiem svinēja japānis Judzuru Hanju, kurš iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs izcīnījis zeltu. Otro vietu ieguva viņa tautietis Juma Kagijama, kurš nopelnīja 100,96 punktus, bet trešais ar 98,85 punktiem bija amerikānis Neitens Čens.

https://www.youtube.com/watch?v=_iIulSGVVQU&t=2s

Pasaules čempionāta īsajā programmā piedalījās 33 sportisti.

Izvēles programmai kvalificējās 24 labāko rezultātu īpašnieki. Šie paši sportisti vienlaikus arī iegūst savai valstij vietu Pekinas olimpiskajās spēlēs. Sacensības īsajā programmā dāmām paredzētas piektdien, bet dienu vēlāk – vīriem.

Pagājušajā gadā Covid-19 izplatības dēļ pasaules čempionātā Kanādā nenotika, bet vēl gadu iepriekš Vasiļjevs ierindojās 21.pozīcijā. Vēl pirms gada Vasiļjevs pasaules čempionātā izcīnīja sesto vietu, kas viņam līdz šim karjerā bijis labākais sniegums.

Trešdien Angelina Kučvaļska trešdien pasaules čempionātā daiļslidošanā Stokholmā īsajā programmā ierindojās 33.vietā un izvēles programmai nekvalificējās.

Īsajā programmā Kučvaļska tika pie 47,94 punktiem, programmu veicot bez kritieniem. Par tehniskajiem elementiem viņa saņēma 24,52 punktus, bet par programmas komponentēm – 23,42 punktus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Labāko rezultātu 37 dalībnieču vidū sasniedza Krievijas Daiļslidošanas federācijas (FFKKR) pārstāve Anna Ščerbakova, kas nopelnīja 81 punktu.

Pasaules čempionāts daiļslidošanā kalpo kā galvenās kvalifikācijas sacensības 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Daiļslidotāji vīriešu un sieviešu konkurencē sadala 24 olimpiskās ceļazīmes, pāru slidojumā tiek izcīnītas 16, bet dejās uz ledus – 19 ceļazīmes.

Pasaules čempionāts Stokholmā notiks no 22. līdz 28.martam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm