tv3.lv

BMX riteņbraucējam Glāzeram ceturtā vieta pasaules čempionātā U‑15 vecuma grupā

Latvijas jaunais BMX riteņbraucējs Edvards Glāzers ceturtdien izcīnīja ceturto vietu Kolumbijā notiekošā pasaules čempionāta sacensībās U-15 vecuma grupā.

2016. gada 27. maijā 11:52

Vairākkārtējais Eiropas čempions Glāzers finālā piekāpās sportistiem no Jaunzēlandes, Lielbritānijas un Kolumbijas. Šajā vecuma grupā startēja arī Justs Lapiņš, tomēr viņš netika tālāk par ceturtdaļfinālu. Vēl U-13 grupā Emīls Kaupužs netika tālāk par astotdaļfinālu.

Tikmēr amatieru sacensībās starp 25/29 gadus veciem sportistiem finālā iekļuva Kaspars Ernstsons, izcīnot sesto vietu, bet sportistiem virs 30 gadiem Māris Apels nepārvarēja astotdaļfinālu.

Kā ziņots, pirms tam trešdien Markuss Ozoliņš izcīnīja sudraba medaļu zēnu grupā līdz deviņu gadu vecumam.

Piektdien sacensības aizvada krūzeru grupu braucēji. Sestdien solo braucienus veiks elites un junioru sportisti, bet pasaules čempionāts noslēgsies svētdien ar elites un junioru grupu sportistu pamatsacensībām.

Latviju pasaules čempionātā kopā pārstāvēs 18 sportisti.

Jau ziņots, ka 2014. gada jūnijā BMX riteņbraucējiem sākās Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācija, kas oficiāli noslēgsies nākamās nedēļas otrdienā, tomēr noslēdzošos punktus sportisti pelna šonedēļ. Šajā kvalifikācijas ciklā sportisti pelna UCI ranga punktus, kas tālāk veido arī Nāciju rangu. Tieši Nāciju rangs būs kritērijs, pēc kura noskaidros to, cik vietu olimpiskajās spēlēs pienāksies valstīm. Maksimums, ko varēs iegūt katra nācija, būs trīs vietas, tomēr šoreiz tās saņems tikai četras, nevis piecas valstis, kā tas bija iepriekš.

Vēl pēc rezultātiem 5.-7.vieta saņems divas ceļazīmes, bet 8.-13. vieta – vienu.

Latvija pašlaik olimpiskajā rangā ieņem sesto vietu, taču tā saglabā izredzes ielauzties arī pirmajā četriniekā, ja izdosies veiksmīgi startēt pasaules čempionātā.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam, bet tajās kā viena no Latvijas lielākajām cerībām ir Māris Štrombergs, kurš ir divkārtējs Olimpiādes čempions. Štrombergs maija sākumā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa trešajā posmā Nīderlandē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm