tv3.lv

Anglijā sieviešu regbijā aizliedz piedalīties transpersonām

Anglijas regbija savienība (RFU) ir aizliegusi transpersonām piedalīties sieviešu regbija sacensībās. Pirms neilga laika līdzīgu lēmumu pieņēma arī Anglijas peldēšanas sporta pārstāvji, ziņo “Mirror”.

31. jūlijā 11:37

Ka teikts paziņojumā, transpersonām ir aizliegts piedalīties sieviešu regbija sacensībās visā Anglijā. Paziņojums tika publicēts, ievērojot jaunos RFU ieteikumus, kas sākotnēji ļāva atsevišķām transpersonām spēlēt sieviešu komandās, taču pēc divu gadu pārbaudes laika beigām, RFU padome ir mainījusi noteikumus. Tagad tie paredz, ka ikvienam, kam dzimšanas brīdī dzimums noteikts kā vīrietis, tiks aizliegts piedalīties meiteņu vai sieviešu konkurencē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāpiebilst, ka līdzīgas vadlīnijas izziņoja arī Starptautiskā peldēšanas savienība (FINA).

Noteikumos minēts, ka “sieviešu regbijā transpersonām aizliegts piedalīties testosterona lieluma, spēka un jaudas ražošanas priekšrocību dēļ pubertātes un pusaudža gados.”

Interesanti, ka RFU noteikumos arī minēts, ka “vīriešu komandās spēlētājiem, kuriem dzimšanas brīdī reģistrēts sievietes dzimums, drīkst spēlēt, ja viņi sniedz rakstisku piekrišanu un tiek veikts riska novērtējums.”

Ļoti iespējams peldēšana un regbijs nebūs vienīgie sporta veidi, kuri spers šādus soļus, tādējādi aizstāvot sieviešu un meiteņu sportu. Anglijas Kultūras sekretāre Nadīna Dorija savā paziņojumā norādījusi, ka, pēc viņas domām, ka, pēc viņas domām, valsts pārvaldes iestādēm ir jārīkojas, jo sievietēm un pusaudžu meitenēm ir “pēc būtības negodīgi” konkurēt ar kādu, kurš ir dzimis bioloģiski vīrietis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm