Trenere par jaunās cīkstones Zeidleres bronzas medaļu U23 Eiropas čempionātā: Meitene ar dzelzs nerviem

Latvijas talantīgā cīkstone Elma Zeidlere piektdien U23 Eiropas čempionātā brīvajā cīņā izcīnīja bronzas godalgu, tikmēr sportistes trenere Laura Skujiņa-Ahmedova portālam “tv3.lv” apliecināja, ka Elma cīnījās pārliecinoši un medaļa nebija nejaušībā.

Rumānijas galvaspilsēta Bukarestē U23 vecuma grupas Eiropas čempionātā brīvajā cīņā, Latvijas cīkstone Zeidlere svara kategorijā līdz 65 kilogrami izcīnīja trešo vietu. 

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Laura Skujiņa-Ahmedova
Trenere

“Tāds bija mūsu mērķis, jo iepriekšējos divos gados Elma bija cīnījusies par bronzas medaļām U23 Eiropas un pasaules čempionātos, abas reizes nedaudz pietrūka. Apzinoties, ka pēdējā gada laikā Elma ir krietni progresējusi, ko apliecina februārī izcīnītā bronzas medaļa prestižajās sacensībās Zviedrijā “Klippan Lady Open” – bija pamatota cerība ticēt, ka šoreiz izdosies.”

Elma izšķirošajā cīņā ar 4:3 uzvarēja Turcijas sportisti Bušru Efi, kļūstot par pirmo Latvijas sportisti, kura izcīnījusi godalgu šajā vecuma grupā brīvajā cīņā sievietēm.

“Cīņā par bronzas godalgu pret fiziski spēcīgo turcieti Elma cīnījās pārliecinoši, dominējot visu cīņas gaitu, bet lieki neriskējot, apzinoties cīņas svarīgumu,” sacīja Skujiņa-Ahmedova.

Trenere Laura uzskata, ka svarīgajā duelī viss ritēja pēc plāna līdz brīdim, kad Elma neveiksmīgi guva elkoņa traumu.

Laura Skujiņa-Ahmedova
Trenere

“Līdz cīņas beigām bija 17 sekundes. Sapratām, ka ir elkoņa izmežģījums un nepieciešams medicīniskais pārtraukums un reāli bija iespējams, ka Elma šo cīņu pabeigt nevarēs, bet viņai ir dzelzs raksturs, ko viņa arī nodemonstrēja. Viņa cīņu turpināja un pēdējos divus punktus pašās beigās pretiniecei atdeva taktiski, lai izvairītos no iespējama četru punktu metiena.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat trenere pastāstīja arī par cīkstones Zeidleres tuvākiem un tālākiem nākotnes plāniem: “Sākumā Elmai ir jāsadziedē elkoņa trauma un jāatjaunojas pēc šī starta. Ir plāns šogad startēt Eiropas čempionātā, bet jāskatās, ko teiks ārsti. Septembrī plānota dalība pasaules čempionātā, kas būs pirmais etaps atlasē uz Olimpiskajām spēlēm, bet tomēr, kā galvenie šī gada starti ir plānoti U23 vecuma grupā.”

U23 Eiropas čempionātā brīvajā cīņā startēja vēl viena cīkstone no Latvijas – Alīna Aleksandra Antipova, kura startēja līdz 62 kilogramiem, bet netika pie iespējas spēkoties par medaļām.

“Alīna ir ļoti talantīga meitene, kurai dažādu apstākļu un iemeslu dēļ vēl nav izdevies savu potenciālu realizēt. Šajā čempionātā arī izloze neļāva viņai “ieskrieties”, jo  uzreiz cīnījās pret finālisti un pēc tam Eiropas un pasaules čempionātu medaļnieci. Alīnas galvenais pretinieks ir viņa pati, tāpēc jāturpina kārtīgi trenēties, lai sasniegtu augstvērtīgus rezultātus atbildīgākajās sacensībās un cīnītos augstā līmenī,” par Antipovas startu stāstīja trenere Laura.

Cīkstones Zeidlere un Antipova bija vienīgās Latvijas pārstāves U23 Eiropas čempionātā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm