tv3.lv

Galvenais nav tikai piedalīties, bet arī labi startēt: kā brīvās cīņas cīkstone Anastasija Grigorjeva gatavojas olimpiādei?

Raidījums “900 sekundes” sāk un katru nedēļu turpinās stāstu sēriju par olimpiešiem, kas dosies uz olimpiskajām spēlēm Tokijā. Galvenais ne tikai piedalīties, bet arī labi startēt. Tā, pārfrāzējot plaši zināmo sporta devīzi, savu nostāju raksturo brīvās cīņas cīkstone Anastasija Grigorjeva. Anastasija ir to sportistu sarakstā, kuri jau ir kvalificējušies šīs vasaras olimpiskajām spēlēm Japānā.

Aktīvi treniņi ir Anastasijas Grigorjevas ikdiena. Cīņas paņēmienus sportiste bieži vien trenē ar sparinga partneriem – vīriešiem. Taču ne vienmēr izdodas tādus atrast: “Viņam tas ir solis atpakaļ, es augu uz vīriešu cīņas, nevis viņi uz manis. Tāpēc trenējos ar puišiem pēc iespējas, kad sanāk.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anastasija ir viena no nu jau 12 sportistiem, par kuriem zināms, ka viņi dosies uz olimpiskajām spēlēm Tokijā šovasar. Cīkstone norāda, ka viņai un daudziem citiem Latvijas sportistiem ar piedalīšanos olimpiskajās spēlēs vien nepietiek, jābūt arī panākumiem.

“Es domāju, ka lielākā daļa sportistu trenējas, lai ne tikai tiktu uz olimpiskajām spēlēm, bet lai tieši tur startētu labi,” teic sportiste.

1990. gadā dzimusī Anastasija ir augusi Daugavpilī, tur viņa arī uzsāka trenēties brīvajā cīņā. Cīņas sporta izvēle gan esot notikusi teju vai nejauši: “Es atnācu ar brāli kopā uz džudo, vienkārši paskatīties, ko viņi tur dara. Tā sanāca, ka trenere Ļubova Kopilova, kura arī pašlaik ir mana trenere, ir apņēmīga, un, ja tu vienreiz atnāci uz viņas treniņu, tad viss, vairs no viņas vaļā netiksi.”

Pašlaik Anastasija trenējas Daugavpilī, bet jau pavisam drīz būs treniņnometnes ārvalstīs. Svarīgi atrast labus sparinga partnerus un atbilstošu klimatu – kāds tas būs spēļu laikā: “Sākumā būs sagatavošanās tur, kur ir silti un kur robežas ir vaļā. Pēc tam nometnes vairāk, kur darbosimies uz paklāja, Krievijā – Vladikaukāzā, Igaunijā un arī mājās.”

Cīkstone jau ir reizi startējusi olimpiskajās spēlēs, kur ieguva 9. vietu. Taču arī medaļu viņai netrūkst. Ir iegūtas trīs zelta medaļas Eiropas čempionātos un bronza pasaules čempionātā, kā arī vēl daudzi citi panākumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm