Cīkstonis Leisāns “Sporta sarunās” par skandālu ar KOK organizāciju un nākotnes ambīcijām

Portāla “tv3.lv” rubrikā “Sporta sarunas” šoreiz viesojas viens no Latvijas perspektīvākajiem cīkstoņiem Artūrs Leisāns, kurš pastāstīja par karjeras lielāko uzvaru un skandālu ar “King of Kings” (KOK) organizāciju, kā arī aprunājāmies par viņa nākotnes ambīcijām.

Cīkstonim Artūram ir nosprausti lieli mērķi un gadiem ejot mīlestība pret cīņas sportu ir tikai pieaugusi. Par motivāciju un vēlmi kaut ko sasniegt ir lieki piebilst, jo viņa mērķis ir būt virsotnē.

Artūram ilgi nebija jāgaida līdz virsotnei, jo 18. martā Lietuvas KOK cīņu turnīrā Leisāns jau pirmajā raundā ar spēcīgu labo āķi noguldīja mājinieku Vitoldu Jagelo uz ringa dēļiem un kļuva par pasaules čempionu jauktajā cīņu mākslā (MMA) pēc “bushido” noteikumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tā bija mana karjeras lielākā, svarīgākā un nozīmīgākā uzvara. Mēs ar treneriem bijām atstrādājuši to kombināciju, tāpēc mans cīņas plāns bija skaidrs,” spilgto uzvaru atceras Leisāns.

Fantastisko uzvaru aizēnoja negaidīts un nepatīkams pārsteigums, jo Artūrs pēc panākuma pieņēma lēmumu 6. aprīlī cīnīties citā Lietuvas organizācijā – “UTMA”, kā rezultātā viņam tika atņemta “King of Kings” pasaules čempiona josta.

“Man piedāvāja cīnīties pret Lietuvas kikboksa zvaigzni Dominiku Dirkstisu pēc boksa noteikumiem. Es zināju, ka tā būs lieliska pieredze un izaicinājums, tāpēc piekritu cīņai,” atklāja Leisāns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlāk KOK prezidents Donats Simanaitis soctīklos ieraudzīja publikācijas par Artūra gaidāmo dueli un uzreiz viņam piezvanīja: “Viņš teica, ja es aizvadīšu cīņu citā organizācijā, tad es uz mūžu tikšu diskvalificēts no KOK. Es viņam uzsvēru, ka tā būs boksa cīņa, nevis MMA. Manuprāt, bokss un MMA ir dažādi sporta veidi. Tāpat kā basketbols un futbols. Abas tiek spēlētas ar bumbu, bet tām ir pilnīgi atšķirīgas tehnikas. Es nesaskatīju problēmu cīņai. Ņemot vērā, ka iepriekš nekādus līgumus nebiju parakstījis!”

Tikmēr KOK mājaslapā 10. aprīlī paradījās oficiāls paziņojums: “Sakarā ar starptautisko noteikumu neievērošanu Artūrs Leisāns izsvītrots no oficiālā ranga.” Tas nozīmēja, ka Leisāns zaudēja organizācijas čempiona jostu un saņēma diskvalifikāciju.

Leisāns drīz vien atgādināja Simanaitim, ka viņam nav nekādu līgumsaistību ar KOK organizāciju un pēc savas idejas viņš var darīt to, ko vēlas un kur vēlas.

“Tas nav godīgi pret mani. Simanaitis man mēģināja paskaidrot, ka nevar cīnīties citā organizācijā, un es viņam atkal visu laiku mēģināju atgādināt, ka nekādus līgumus neesmu parakstījis. Es biju čempions, ieguvu jostu. Vai nevajadzēja noslēgt vismaz kaut kādu līgumu? Piemēram, uz trim cīņām organizācijā. Ja es būtu kaut ko parakstījis ar KOK, es nebūtu cīnījies “UTMA” būrī,” savu viedokli pauž Leisāns.

Artūrs atzīst, ka neko no tā, ko darījis, nenožēlo un ir apmierināts iegūto pieredzi. “Situācija ir nesaprotama, bet es nepārdzīvoju par neko. Cīnījos pret vienu no Lietuvas spēcīgākajiem kikbokseriem un man tas bija labs boksa treniņš,” sacīja Leisāns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc aizvadītās cīņas “UTMA Kaunas Prime” turnīrā Artūrs pilnībā izbeidzis visus kontaktus ar KOK pārstāvniecību. “Šī situācija un attieksme ir nesaprotama, ja man piedāvātu šajā organizācijā vēlreiz cīnīties, tad es domāju, ka nepiekristu,” stāsta Leisāns.

Nelielajā sarunā sportists stāstīja vairāk par lielo cīņu KOK šovā, mīlestību pret sportu un nākotnes plāniem.

Šo un citas intervijas ar Latvijas vadošajiem sportistiem lasi un skaties “Sporta sarunās”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm