tv3.lv

Muhameda Ali kolēģis: Mēs esam zaudējuši leģendu un lielisku vīru

Boksa pasaule sestdien sēro par leģendārā boksera Muhameda Ali nāvi, kurš piektdien aizgāja mūžībā 74 gadu vecumā.

2016. gada 4. jūnijā 15:51

Ģimenes izplatītajā paziņojumā teikts, ka Ali miris pēc 32 gadus ilgas cīņas ar Pārkinsona slimību. Ali bija slavens ne vien kā bokseris, bet arī kā pilsoņtiesību aktīvists.

“Mēs zaudējām milzi. Bokss ieguva no Muhameda Ali talanta, taču ne tik daudz, cik cilvēce ieguva no viņa cilvēcīguma,” leģendas nozīmi ne tikai boksam, bet visai pasaulei uzsvēra titulētais filipīniešu bokseris Menijs Pakiao.

Tikmēr Džordžs Formens, kurš kļuva par vienu no slavenākajiem Ali upuriem, jo zaudēja viņam ar nokautu leģendārajā 1974.gada cīņā Zairas pilsētā Kinšasā, neslēpa, ka tagad zaudējis ne tikai draugu, bet arī daļu no sevis.

“Ali, (Džo) Freizers un Formens, mēs bijām kā viens vesels, tāpēc tagad daļa no manīm ir aizgājusi, lieliskākā daļā,” uzzinot par bijušā kolēģa nāvi savā Twitter kontā ierakstījis Formens.

“Mēs esam zaudējuši leģendu un lielisku vīru. Viņš bija viens no tiem, kurš bruģēja ceļu uz turieni, kur šobrīd atrodos. Vārdos nevar izskaidrot, ko Muhameds Ali paveica sporta labā,” uzskata slavenais amerikāņu bokseris Floids Meivezers, kurš karjerā izcīnīja 49 uzvaras 49 cīņās, kļūstot par lielako naudas pelnītāju boksā pēdējā desmitgadē.

“Dievs atnāca pēc sava čempiona. Ar dievu izcilais,” sociālajā tīklā Twitter rakstīja bijušais pasaules čempions smagsvariem Maiks Taisons.

Tikmēr četrkārtējais smagsvaru čempions Evanders Holifīlds uzskata, ka šis ir milzīgs zaudējums. “Kādreiz man jautāja, vai vēlos labot viņa rekordu, jo viņš par pasaules čempionu kļuva trīs reizes. Toreiz atbildēju, ka nē, jo tas nozīmēja, ka būs arī jāzaudē. Tomēr tad sapratu, ka jābūt stipram un jāmāk piecelties arī pēc zaudējumiem, un tieši to mums visiem iemācīja un parādīja Ali,” sacīja vēl viens kādreizējais boksa izcilnieks.

Savukārt ekstravagantais boksa menedžeris Dons Kings, kurš rīkoja arī vairākas Ali cīņas, nosauca savu bijušo klientu par ikonu. “Viņš bija nepārspējams, ne tikai kā bokseris, bet arī kā lielisks cilvēks, kā ikona. Muhameda Ali gars, tāpat kā Martina Lutera Kinga jaunākā gars būs mūžīgi. Tieši tāpēc Muhameds Ali nekad nebūs miris,” sacīja Kings.

Tikmēr Luisvilas pilsētā, kurā piedzima Ali, izdotais laikraksts “Courier-Journal” sestdien iznāca ar boksera bildi uz pirmā vāka un virsrakstu Vislabākais.

Ali rakstura stiprību un cilvēciskumu izcēla arī boksa menedžeris Bobs Erums. “Cilvēki redzēja, ko viņš paveica un kam viņš ticēja, nevarot boksēties trīs ar pusi sezonas, bet pēc tā kļūstot vēl labākam un stiprākam,” menedžeris atcerējās laiku, ka Ali bija aizliegts boksēties, jo viņš atteicās doties karot uz Vjetnamu.

Šo Ali dzīves posmu izcēla arī bijusī Nacionālas basketbola asociācijas (NBA) zvaigzne Karīms Abduls Džabars. “Laikā, kad melnie cilvēki par sava viedokļa paušanu tika arestēti, Ali palika nelokāms un cīnījās par to, kam ticēja. To darot, viņš visiem amerikāņiem – melniem un baltiem – lika justies staltākiem. Mans augums bija 2,19 metri, taču es jutos mazs, stāvot viņa ēnā,” atzina basketbola leģenda.

Tikmēr bijušais bokseris Oskars de la Hoija norādīja, ka Ali iemiesojis drosmi. “Viņš nekad neizvēlējās vieglāko ceļu ne ringā, ne dzīvē”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm