tv3.lv

Kambala – Varbūt jāuzboksē. Bet, ja es boksēšu, tad tikai pa īstam

Šorīt LNT ziņu raidījumā “900 sekundes” viesojās basketbolists Kaspars Kambala, kurš šosezon licis punktu profesionālajai basketbolista karjerai, taču sportu viņš nepamet un atgriežas boksa ringā.

2019. gada 22. martā 10:56

Toms Prāmnieks sarunā ar Kasparu Kambalu apsprieda sportista dienas ritmu, nonākot atpakaļ boksā un treniņu procesu pirms gaidāmā “LNK Fight Night 11” turnīra, kurš norisināsies jau rītdien – 23.martā “Arēnā Rīga”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kambala boksa ringā rītdien tiksies ar baltkrievu Aļaksandru Ņahajčuku, kurš savā karjerā līdz šim uzvarējis tikai vienā cīņā.

Iepriekšējās cīņas Kambala savā boksa karjerā aizvadījis otrpus okeānam – cīnoties turnīrā Lasvegasā. Rītdien viņš piedzīvos debiju “Arēna Rīga” ringā.

“Būs forši, kad es aiziešu uz Arēnu. Tagad uz to skatos nedaudz savādāk, jo tagad es eju arēnā, kur es esmu spēlējis kā basketbolists. Man tagad ir iespēja iet, darot pavisam citu sporta veidu. Tas ir forši!”

Septembra sākumā Kambala bija atbraucis pāris dienas pavadīt Latvijā, kad viņam uzrakstīja viens no Latvijā pazīstamākajiem smagā svara bokseriem Kristaps Zutis un jautāja: “Tu esi Latvijā? Varbūt varētu uzboksēt?”.

Pēc tam Kambala aizgāja uz boksa studiju un abi pļāpājot saprata: “Varbūt jāuzboksē. Bet, ja es boksēšu, tad tikai pa īstam.” Tā Kambala sāka treniņus ar boksa treneri Otto Kovči.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Komandas treniņu procesu sastāda vairāki cilvēki – gan treneris, gan fiziskās sagatavotības treneris, arī sparinga partneri, ar kuriem trenēties kopā.

Nelielu sagatavošanās posmu Kambalas komanda aizvadīja arī Līvānos, jo treneris nāk no Līvāniem un viņa tēvam Josifam Kovči tur ir kikboksa un boksa skola.

“Kad gribam nedaudz paslēpties no pilsētas un uztaisīt tādu “kempu”, tad braucam uz Līvāniem”, atzina Kambala.

Parasti Kambala trenējas divas reizes dienā – citreiz pirmais ir boksa treniņš un vakarā tiek strādāts pie fiziskās sagatavotības vai otrādi.

Kad Kambalam tika jautāts par domām un sajūtām brīdī, kad bokseris iziet laukumā, viņš atzina, ka sadusmoties pirms cīņas nedrīkst, jo ir jāvalda pār emocijām un jādomā ko tev vēl jādara. “Man vairāk patīk sasniegt miera stāvokli, lai es varētu “uzsprāgt”, tad kad vajag.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Par basketbolu – ir sajūta, ka esmu jau izdarījis visu, ko es tajā basketbolā varu. Boksā no pirmās dienas, kad es uzvilku cimdus 7.novembrī līdz šim brīdim ir noiets ceļš. Es jūtu kā es attīstos, mācos jaunas lietas. Basketbolā jau es biju sasniedzis kādu noteiktu punktu, kad sapratu, ka pietiks, neko daudz attīstīties nav palicis.”, atzina Kambala.

Par pretinieku Kambala ar treneri pirms cīņas nerunā. Abi strādā uz treniņu procesu un Kambala domā, ka rītdien “Arēnā Rīga” gaidāmas vairākas interesantas boksa cīņas ar Latvijas bokseru dalību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm