Podkāsts “Bufete”. Olimpiāde uz ešafota – vai Sigulda paspēs sarīkot olimpiskās spēles?

28. martā 16:04

Pēdējo nedēļu retorikā krasi kontrastē divas ziņas – Latvijai nepieņemamā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) iniciatīva ļaut nākamā gada Parīzes spēlēs piedalīties Krievijas un Baltkrievijas atlētiem, un vienlaikus – mūsu vēlme kļūt par 2030. gada olimpiādes rīkotājiem. Kurp virzās olimpiskā kustība, un vai mums ir pa ceļam?

Šajā “Bufetes” epizodē “tv3.lv” sporta redaktora Jāņa Janševica un MVP galvenā redaktora Ingmāra Jurisona viesis ir Armands Puče – žurnālists, rakstnieks un Latvijas Olimpiskās komitejas izpildkomitejas loceklis.

No vienas puses mēs nosodām to, ka kāds grib redzēt Krievijas un Baltkrievijas sportistus Parīzes spēlēs. No otras puses mēs gribam mīlēt olimpiskās spēles tik ļoti, ka esam tās gatavi uzņemt tās pie sevis. Vai mums ir skaidrs, kur šeit atrodas Latvija? Vai arī te nemaz nav pretrunas?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Sigulda nav atrauta no valsts. Un, ja mēs piedalāmies 2030. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanā, mēs to darām ar nosacījumu, ka par šo “balli” maksā Stokholma. Un Latvija izdara visu, lai iespēju robežās sakārtotu savu infrastruktūru,” saka Armands Puče.

Diemžēl vai par laimi, pat ja Siguldā notiks olimpiskās spēles renes sporta veidos, diez vai tas notiks olimpiskās kustības ziedu laikos. Vēl vairāk – “Bufetes” sarunu biedri prognozē kustības norietu.

“Mēs tagad vērojam, kā mirst olimpiskā kustība. Tā tas arī notiek. Tas process šobrīd vēl ir ļoti neskaidrs, bet olimpiskā kustība ir pilnībā sevi izsmēlusi. Tā olimpiskā kustība ar tiem pieciem apļiem, ar komercializāciju, tas posms faktiski ir izdzīvots,” domā Puče.

Skaties podkāstu video formātā:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Īsumā par podkāstā runāto:

  • Vai šobrīd piedzīvojam olimpiskās kustības nāvi?
  • Par kādiem ideāliem runā olimpiskā kustība?
  • Mistiskie olimpiskie sporta veidi.
  • Karš ir palīdzējis atrast kompasu. Arī attiecībā uz olimpisko kustību.
  • Kam ir vajadzīga olimpiāde Siguldā?
  • Tomasa Baha un SOK lēmumi par Parīzes spēlēm.
  • Kodolraķetes Baltkrievijā un Eiropas čempionāts futbolā.

Skatīties “Bufeti” var arī YouTube kanālā un klausīties Spotify un Apple Podcasts.

Jānim un Ingmāram, satiekoties ikdienā, patīk parunāt par sportu. Bufete tam ir ļoti piemērota vieta – tur ļaudis satiekas, apspriežas, iestiprinās un jūtas omulīgi. Aicinot studijā arī trešo sarunu biedru, podkāsta viesi, katrā no epizodēm tiks apspriestas Latvijas un pasaules sporta aktualitātes, ieskatoties dziļāk aiz publiskās fasādes – izgaismojot iekšējos procesus, analizējot problēmas un pozitīvās tendences un nevairoties no nepopulāriem viedokļiem un tiešas valodas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm