Podkāsts “Bufete”. Kroļļa pāreja un Valmieras miljoni – vai Latvijas futbola klubi sākuši pelnīt?

21. martā 16:04

Nesen futbola sabiedrību spārnos pacēla vēsts par Raimonda Kroļļa pārcelšanos no Valmieras uz Itālijas A sēriju. Vai pēdējā laika darījumi liek secināt, ka Virslīga ir pamanīta arī lielākos futbola tirgos, vai tomēr aizvien jāuzdod jautājums: ar kādu mērķi Latvijā vispār pastāv profesionāli futbola klubi?

Šajā “Bufetes” epizodē “tv3.lv” sporta redaktora Jāņa Janševica un MVP galvenā redaktora Ingmāra Jurisona viesis ir Kaspars Gorkšs – bijušais Latvijas Futbola federācijas prezidents un viens no deviņiem Latvijas futbolistiem, kurš spēlējis Eiropas TOP 5 līgās.

Eiropas futbola čempionāta jaunā kvalifikācijas cikla priekšvakarā – jau 28. martā Latvija izbraukumā aizvadīs pirmo spēli ar Velsas izlasi – Jānis, Ingmārs un Kaspars atskatījās uz pēdējo laiku skaļāko notikumu Latvijas futbolā – Raimonda Kroļļa pāreju no Latvijas čempiones “Valmieras” uz Itālijas Sērijas A klubu “Spezia”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šis Latvijas futbolā ir skaļākais notikums kopš Artjoma Rudņeva trīs iesistajiem vārtiem Turīnas “Juventus” komandai 2010. gadā Eiropas līgas spēlē Poznaņas “Lech” sastāvā.

“Pats kluba vadības modelis atbilst vidēja līmeņa ārvalstu klubam, kuram viens no ieņēmumu avotiem ar spēlētāju pārdošana. Nevis par visu varu izlauzties nākamajā fāzē kādā no daudzajiem UEFA kausiem. Ja mēs tā pragmatiski skatāmies, tad skaidrs, ka nokļūt Čempionu līgā nav reāli. Tā kā šobrīd ir strukturētas Eiropas sacensības, tu krīti pa Čempionu līgas kāpnēm līdz nonāc līdz Konferences līgai. Kas nozīmē, ka finansiālā ziņā viņi neko nezaudēs.

Viņiem ir nopelnītā nauda par spēlētājiem pluss nauda par starptautiskajiem turnīriem un iespēja būvēt vēl kaut ko lielāku nākotnē. Tā ir nestandarta un ļoti interesanta pieeja,” teica Kaspars Gorkšs.

Skaties podkāstu video formātā:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Īsumā par podkāstā runāto:

  • Kroļļa darījums – pēdējā laika ielākais notikums Latvijas futbolā
  • Krollis – nestandarta raksturs un personība
  • Itālijas futbols un A sērija šodien
  • Valmieras tirgus dienas
  • Virslīgas profils. Kādiem mērķiem šobrīd pastāv, kam pieder un kam spēlē futbolu Latvijas klubi?
  • Latvijas izlases tonuss pirms jaunā Euro cikla
  • Latvijas basketbola izlase paliek arī bez Strēlnieka
  • Tiesāšanas problēmas Latvijas zemākajās līgās

Skatīties “Bufeti” var arī YouTube kanālā un klausīties Spotify un Apple Podcasts.

Jānim un Ingmāram, satiekoties ikdienā, patīk parunāt par sportu. Bufete tam ir ļoti piemērota vieta – tur ļaudis satiekas, apspriežas, iestiprinās un jūtas omulīgi. Aicinot studijā arī trešo sarunu biedru, podkāsta viesi, katrā no epizodēm tiks apspriestas Latvijas un pasaules sporta aktualitātes, ieskatoties dziļāk aiz publiskās fasādes – izgaismojot iekšējos procesus, analizējot problēmas un pozitīvās tendences un nevairoties no nepopulāriem viedokļiem un tiešas valodas.

Skaties Itālijas čempionātu futbolā TV3 Sport kanālos un nākamās paaudzes televīzijā Go3!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm