Podkāsts “Bufete”. Durvis aizveras… Eiropas čempionāts – Latvijas sieviešu basketbola gulbja dziesma?

14. martā 16:07

Vasaras saulgriežus Latvijas sporta saime šogad sagaidīs basketbola noskaņās – sieviešu izlasei atgriežoties uz Eiropas skatuves. Pateicoties spilgtām līderēm kā Anete Šteinberga un Kitija Laksa, līdzjutēji ar komandu saista lielas cerības, tomēr vienlaikus grūti ignorēt iemeslus bažām par dāmu basketbola perspektīvām kopumā.

Šajā “Bufetes” epizodē “tv3.lv” sporta redaktora Jāņa Janševica un MVP galvenā redaktora Ingmāra Jurisona viesis ir TTT galvenais treneris Mārtiņš Gulbis, kurš savulaik savās rokās turējis arī Latvijas sieviešu valstvienības stūri.

Komanda ir laba, mēģinās celties spārnos, bet vai skrejceļš nebūs par īsu? Latvijas izlasei tuvojās kārtējā paaudžu maiņa, un, ja mēs gribam kaut ko izcīnīt, tas ir jādara tagad un tūlīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tā pieredze rāda, ka svarīgākais ir skatīties uz otru grupu [Beļģija, Itālija, Čehija, Izraēla]. Ja mēs domājam par čempionāta kopējo bildi un vēlamies, lai komanda kaut ko izcīna, tad grupu spēles ir vajadzīgas, lai atrastu ritmu un pēc iespējas labāk nospēlētu ceturto spēli,” teica Mārtiņš Gulbis.

Ceturtā spēle būs vai nu ceturtdaļfināls, ja uzvaram grupā, vai kvalifikācijas mačs par tiesībām spēlēt ceturtdaļfinālā, ja ieņemsim otro vai trešo vietu.

“Viens no Latvijas izlases lielākajiem trumpjiem ir Anetes Šteinbergas pozīcija. Viena pret vienu viņu Eiropā diez vai kāda nosegtu. Varbūt Spānija pret viņu varētu nospēlēt veiksmīgi, bet arī pret viņām Anete atrastu rininājumus. Un mums ir ļoti spēcīgas metējas no distances. Gan Ieva Pulvere, Kitija Laksa, Elīna Babkina, arī Ilze Jākobsone. Tas mūsu pretiniecēm neļaus pievērst pārāk lielu uzmanību Anetei,” Latvijas stiprās puses uzskaitīja Gulbis.

Skaties podkāstu video formātā:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

  • Svarīgākās spēles Eiropas čempionāta finālturnīrā
  • Latvijas izlases lielākie trumpji
  • Laksas un Šteinbergas situācija
  • Sieviešu basketbols Latvijā – kāda zīmējas nākotne?
  • Vai Latvijā ir iespējams sieviešu profesionālais basketbols?
  • IZM Latvijas sportistu “melnais saraksts”
  • Cik tālu Latvija ir no jaunā futbola stadiona?

Skatīties “Bufeti” var arī YouTube kanālā un klausīties Spotify un Apple Podcasts.

Jānim un Ingmāram, satiekoties ikdienā, patīk parunāt par sportu. Bufete tam ir ļoti piemērota vieta – tur ļaudis satiekas, apspriežas, iestiprinās un jūtas omulīgi. Aicinot studijā arī trešo sarunu biedru, podkāsta viesi, katrā no epizodēm tiks apspriestas Latvijas un pasaules sporta aktualitātes, ieskatoties dziļāk aiz publiskās fasādes – izgaismojot iekšējos procesus, analizējot problēmas un pozitīvās tendences un nevairoties no nepopulāriem viedokļiem un tiešas valodas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm