“Bufete”: Mēs šobrīd vērojam, kā mirst olimpiskā kustība

30. martā 9:17

Mēs šobrīd vērojam, kā mirst olimpiskā kustība. Tas posms ar pieciem apļiem, ar komercializāciju, tas ir izdzīvots, podkāstā “Bufete” teica Armands Puče.

Šajā “Bufetes” epizodē “tv3.lv” sporta redaktora Jāņa Janševica un MVP galvenā redaktora Ingmāra Jurisona viesis ir Armands Puče – žurnālists, rakstnieks un Latvijas Olimpiskās komitejas izpildkomitejas loceklis.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) sevi degradē, mēģinot ievilkt atpakaļ starptautiskajā sacensībās Krievijas un Baltkrievijas sportistus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas par sportu atbildīgie ministri apstiprinājuši kopīgu deklarāciju ar mērķi nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību starptautiskajās sacensībās un pasākumos arī statusā “neitrālie sportisti”. Arī citas valstis nesaredz iespēju startēt kopā ar agresoru valstu sportistiem, kamēr Ukrainā notiek karš.

Tomēr SOK rīcība saistībā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nav vienīgais, kas liecina par olimpiskās kustības norietu.

“Aukstais karš sportā nekad nav pārgājis. Ja saka, ka tagad atgriezīsies aukstais karš ģeopolitikā, tad sportā aukstais karš nekad nebija pārgājis. Lielajām valstīm tā ir principa lieta. Kur varam sacensties? Kara laukus varbūt noliksim maliņā, nu tad sportā. Sports kaut kādā veidā imitē kara apstākļus. Tas bija nebaudāmi, kā cauri gadu desmitiem, piemēram, Krievija, bijusī PSRS mantiniece, pretī liekam ASV un tad arī Ķīna pieslēdzās, un tad visi leca uz priekšu. Olimpiskā kustība piedzīvo savu transformāciju. Tā ir agonija. Pie sistēmas pasākums ir pieslēgts. Notiek cīņa par pulti, kurš atslēgs no sistēmas,” saka Puče.

Skaties un klausies pilno “Bufetes” epizodi šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm