“Bufete”: Kur paliek olimpiskie miljardi? Katra valsts uz spēlēm olimpiešus gatavo par savu naudu

1. aprīlī 19:37

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir naudas mašīna, kas pelna miljardus. Podkāstā “Bufete” Armands Puče atgādināja, ka sportisti pie šīs naudas netiek – katra valsts savus olimpiešus gatavo par savu naudu.

Šajā “Bufetes” epizodē “tv3.lv” sporta redaktora Jāņa Janševica un MVP galvenā redaktora Ingmāra Jurisona viesis ir Armands Puče – žurnālists, rakstnieks un Latvijas Olimpiskās komitejas izpildkomitejas loceklis.

“Es īpaši pasvītrošu to, ka par olimpiskajām spēlēm maksā katra valsts pati,” podkāstā teica Armands Puče.

Latvijas Olimpiskās komitejas budžets šajā gadā ir 11,7 miljoni eiro un lielāko daļu veido valsts finansējums – 6,7 miljoni. Par šo naudu arī Latvija gatavo un ved uz spēlēm savus olimpiešus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SOK Latvijas olimpiskajā solidaritātes ieskaita aptuveni vienu miljonu eiro, kas ir apmēram 1/12 daļa no LOK budžeta.

Toties SOK ieņēmumi mērāmi miljardos. Piemēram ASV televīzijas kompānija NBC 2014. gadā viena pati par tiesībām raidīt olimpiskās spēles līdz 2032. gadam samaksāja 7,7 miljardus ASV dolāru.

Līdzās TV līgumiem SOK lielāko ieņēmumu daļu veido sponsori un partneri. Olimpiādes rīkotāja četru gadu ciklā, kas ietvēra Phjončhanas 2018. gada ziemas spēles un 2021. gadā notikušās Tokijas vasaras spēles, no saviem 14 galvenajiem globālajiem sponsoriem vien saņēma 2 miljardus ASV dolāru. Paredzams, ka nākamajā ciklā ar 2022. gada spēlēm Pekinā un 2024. gada Parīzes spēlēm summa pieaugs līdz 3 miljardiem dolāru, norāda SOK. Papildus tam ir aptuveni 3,3 miljardi ASV dolāru no gandrīz 70 Japānas vietējiem sponsoriem.

Droši vien lielākajai daļai sabiedrības ir skaidrs, ka olimpiskās spēles var notikt tikai pateicoties sportistiem, kuriem par piedalīšanos spēlēs netiek maksāts, un kuri olimpiādēs startē aizstāvot savas valsts karogu un godu.

Skaties un klausies pilno “Bufetes” epizodi šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm