"VEF Rīga" iegāž pašu kļūdas un Čempionu līgas sezonu sāk ar zaudējumu

4. oktobrī 20:47

Latvijas basketbola čempionvienība “VEF Rīga” otrdien savu skatītāju klātbūtnē ar zaudējumu sāka Čempionu līgas pamatturnīru. Savā pirmajā spēlē Rīgas klubs ar 76:89 zaudēja  Lisabonas “Benfica”.

Pirmos punktus spēlē ar āķa metienu guva Terels Kārters, ar 2:0 izvirzot vadībā viesus. Tomēr mājinieki atbildēja ar diviem divpunktu metieniem Nasira Bruksa un Arta Ates izpildījumā, kā arī Kristera Zorika tālmetienu, panākot 7:2, un visu pirmo ceturtdaļu bija vadībā.

Lielākais pārsvars (24:15) tika panākts astotajā minūtē pēc Džamāra Eibramsa trīspunktu metiena.

“Vefieši” saglabāja nelielu vadību līdz pat 17. minūtei, kad ar divpunktu metienu neizšķirtu 34:34 panāca Maiks Cirbess.

Puslaika beigas labāk aizvadīja viesi, pēc Cirbesa divpunktu metiena 31 sekundi pirms pārtraukuma panākot “Benfica” lielāko vadību spēlē – 42:38.

Ar Māra Gulbja tālmetienu un Ates diviem gūtiem punktiem “VEF Rīga” atguva vadību – 43:42, un turpinājumā vadības groži vairākas reizes nonāca abu komandu rīcībā. Tomēr arī pēc trešās ceturtdaļas vadību ar 71:65 saglabāja Lisabonas klubs, kas pirmoreiz sešu punktu pārsvaru spēlē panāca ar Ārona Brusārda tālmetiena trīs sekundes pirms pārtraukuma.

32. minūtē viesi ar diviem precīziem Cirbesa soda metieniem panāca lielāko pārsvaru spēlē – 76:65.

Atspēlēties mājiniekiem neizdevās.

“VEF Rīga” komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 20 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Nasirs Brukss.

Tikmēr pretinieku komandai Lisabonas “Benfica” rezultatīvākais spēlētājs bija Tonijs Duglas, kurš atzīmējās ar 17 punktiem un četrām atlēkušajām bumbām.

Latvijas čempione “VEF Rīga” F apakšgrupā ielozēta ar Spānijas “Manresa”, Francijas “Limoges” un Lisabonas “Benfica” komandām.

“VEF Rīga” startē arī apvienotajā Latvijas-Igaunijas basketbola līgā.