“TTT Rīga” nespēj pretoties “Fenerbahce” arī otrajā spēlē un noslēdz sezonu Eirolīgā

Latvijas basketbola klubs “TTT Rīga” ceturtdien Stambulā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgā piedzīvoja zaudējumu arī otrajā ceturtdaļfināla spēlē un beidza šīs sezonas gaitas Eirolīgā.

11. martā 9:43

“TTT Rīga” “Metro Energy sports” zālē Stambulā ar 65:88 piekāpās Stambulas superklubam “Fenerbahce”. Sērijā ar 2-0 pārāka bija “Fenerbahce”.

Rīdziniecēm ne reizi neizdevās izvirzīties vadībā. Mājinieces pēc Keilas Makbraidas divpunktu metiena un Amandas Zahui trīspunktu gājiena 43.sekundē panāca 5:0.

Tomēr ar četriem Džesmīnas Tomasas un diviem Šantelas Hendijas gūtajiem punktiem, kā arī Ievas Pulveres tālmetiena izdevās pietuvoties līdz 9:10 pēc nepilnām trim spēlētām minūtēm.

Nākamo “Fenerbahce” izrāvienu atspēlēt vairs neizdevās. Alina Jagupova ar trīspunktu metienu četras ar pusi minūtes pirms ceturtdaļas beigām pabeidza 11:0 izrāvienu – 21:9 mājinieču labā.

Līdz puslaika beigām “Fenerbahce” paspēja panākt 24 punktu pārsvaru, pēc Oldžajas Čakiras divpunktu metiena trīs minūtes un 26 sekundes pirms pārtraukuma panākot 49:25.

Līdz pārtraukumam ar Pulveres un Tomasas pūlēm uzbrukumā, katrai gūstot pa četriem punktiem, izdevās pietuvoties līdz 33:49.

Trešajā ceturtdaļā Stambulas superklubs pamazām palielināja pārsvaru, bet lielāko pārsvaru panāca nedaudz vairāk nekā septiņas minūtes pirms mača beigām, kad pēc Elizabetes Viljamsas divpunktu metiena rezultāts kļuva 81:53.

Arī pirmajā spēlē Stambulā ar 77:56 pārāka bija Turcijas vienība.

“TTT Rīga” ar izcīnītām sešām uzvarām 14 spēlēs Eirolīgas A grupā ieņēma piekto vietu, un sezona tai bija jāturpina FIBA Eirokausā. Taču pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā FIBA apturēja Krievijas komandu dalību turnīrā, Latvijas komandai pakāpjoties uz ceturto vietu.

Stambulas klubs pārliecinoši uzvarēja B grupā, izcīnot 11 uzvaras 14 spēlēs.